FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Lodowisko sezonowe w Parku 3 Maja

W nadchodzącym sezonie mobilne lodowisko zostanie ulokowane na terenie kortach tenisowych w Parku 3 Maja

Lokalny serwis informacyjny wCzestochowie.pl zamieścił na swoich łamach informację o lokalizacji mobilnego lodowiska w nadchodzącym sezonie zimowym. Tym razem będą to korty tenisowe w narożniku Parku 3 Maja.

Do informacji dotarliśmy poprzez tweet prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka:

Ludzie i sprzęt na miejscu

Lodowisko, pl.Biegańskiego
Lodowisko, pl.Biegańskiego

Przyczyną obrania takiej lokalizacji miały być zastrzeżenia użytkowników tej atrakcji, a po opuszczeniu placu Biegańskiego było to zaplecze centrum handlowego przy ul. Kanał Kohna, następnie parking centrum handlowego na styku dzielnic Północ i Tysiąclecie, a ostatnio dogodniej już – na płycie Starego Rynku.

Innym argumentem jest ergonomia obsługi technicznej. Lodowisko sezonowe organizowane jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obiekt cechuje się wymaganiami lokalowymi (obsługa lodowiska, wypożyczalnia) oraz energetycznymi. Organizacja przyłącza była kłopotliwa. MOSiR od niedawna zawiaduje kortami, co oznacza, że na miejscu jest więc personel i niezbędne media, a także budynek posiadający już szatnię, czy magazyn.

Żywy park, martwy park

Park Staszica, staw
Park Staszica, staw

Tę decyzję można ocenić pozytywnie. Nie dość, że na miejscu jest personel i niezbędne wyposażenie, to jeszcze odchodzi kwestia ochrony, bowiem korty są ogrodzone wysokim płotem i zamykane na noc.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia ożywienia parku. Parki podjasnogórskie można podzielić na tętniący życiem (Park Staszica) wyposażony w fontannę, obiekty wystawiennicze oraz martwy (Park 3 Maja).

Wprowadzenie ślizgawki do parku pozbawionego obiektów wystawienniczych, oczka wodnego, czy fontanny powinno nieco go ożywić.

Jak się dostać?

Do tej lokalizacji można się dostać bezpośrednio komunikacją miejską liniami 12, 16 i 34. Spaceru wymaga dojazd liniami 10 i 32 (przystanek: Komenda Miejska Policji) oraz 11 i 31 (przystanek: Jasna Góra). Odradzamy dojazd samochodami – w pobliżu nie ma miejsc parkingowych poza stale zastawioną niewielką ilością na chodniku przy parku. Ale po co samochód przy takiej ilości linii komunikacyjnych…

Lodowisko ma być oddane na Mikołajki. Zapowiadane jest uruchomienie towarzyszącej mu wypożyczalni łyżew.