FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości Miasto

Senioralia 2017

Gwiazdami tegorocznych Senioraliów – Częstochowskiego Święta Seniorów, które odbędzie się 12 i 13 października 2017 r. w Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej, będą Wojciech Gąssowski, Rudi Schuberth oraz Kazimierz Kowalski.

W ramach święta seniorów pierwszego dnia, czyli 12 października po przekazaniu seniorom kluczy do bram miasta (o godz. 11) odbędą się zajęcia rekreacyjne, taneczne i gimnastyczne oraz poczęstunek, zaś dnia następnego od godz. 18 zaplanowano koncerty Wojciecha Gąssowskiego, Rudiego Schubertha oraz gwiazd opery i operetki zaproszonych przez Kazimierza Kowalskiego (koncert „W krainie uśmiechu”). Po występie Rudiego Schubertha z Big Silesian Band najwytrwalsi seniorzy będą mogli jeszcze spróbować swoich sił w potańcówce. Wstęp na pierwszy dzień imprez jest wolny, a na dzień koncertów bilet dla seniorów powyżej 60. roku życia kosztuje 10 zł (dla pozostałych będzie to jedna większy wydatek – 100 zł).

Hala Sportowa Częstochowa, widok od strony Kucelinki i ulicy Legionów. Fot. Janusz Karlikowski

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk tak reklamuje imprezę: „Tak jak studenci mają juwenalia, tak seniorzy – Senioralia. W poprzednim roku zainteresowanie imprezą było dużo większe niż się spodziewaliśmy. Dlatego w tym roku impreza odbędzie się w Hali Sportowej Częstochowa, która ma lepsze zaplecze i powinna pomieścić wszystkich chętnych„.

Chętni będą mogli dostać się na Halę w czwartek bezpłatnymi autobusami MPK, podstawionymi na plac Biegańskiego między godz. 9 a 9.45, natomiast następnego dnia bezpłatna linia autobusowa MPK dla seniorów będzie kursować do Hali Sportowej Częstochowa od godz. 16.10 – na trasie z dworca PKP Stradom, przez przystanki Rondo Mickiewicza (przy siedzibie PSS Społem), Dworzec PKS (przy Sobieskiego), Korczaka (przy Sobieskiego, obok Lotto), Komenda Miejska Policji (obok stacji paliw), II Aleja Najświętszej Maryi Panny (po stronie południowej) i Stary Rynek (przy kościele św. Zygmunta).

Bilety na Senioralia (dzień drugi) można kupić w Miejskim Domu Kultury, Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, Hali Polonia, Hali Sportowej Częstochowa, Miejskiej Galerii Sztuki oraz w siedzibie Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.