FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Zobacz, jak będzie wyglądała trasa tramwajowa do Parkitki

Pojawiła się amatorska wizualizacja trasy tramwajowej na Tysiąclecie i Parkitkę. Widz znajdzie się w pozycji motorniczego i zobaczy, jak może wyglądać sama trasa, jak i organizacja ruchu

Napisaliśmy „do Parkitki”, bo trasa 3+ ma skomunikować także zachodnie Tysiąclecie, co w dyskusji publicznej jest pomijane. Wizualizacja ma postać filmu zamieszczonego w serwisie YouTube na kanale „parkitka” i został oparty na prostej animacji cyfrowej, na tyle jednak przejrzystej, że widz od razu rozpozna częstochowskie realia przestrzenne. Autorem wizualizacji jest jeden z autorów koncepcji „3+ 2+ 1+” Piotr Pyrkosz.

Z fotela motorniczego

W filmie widz przyjmuje pozycję motorniczego prowadzącego tramwaj jadący trasą zaproponowaną przez społeczników, czyli przez Dekabrystów. Wizualizacja zaczyna się na wysokości tzw. „trzech wieżowców”, po czym jednostajnie wirtualny pojazd przemieszcza się ulicą Dekabrystów w formie zaproponowanej przez autorów koncepcji „3+ 2+ 1+”.

Aby film nadto nie nużył, autor zaoszczędził rytuału zatrzymywania składu na przystankach. Widać za to okoliczne budynki i dokładny przebieg torowiska.

Film prezentujemy poniżej: