FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości Komunikacja

Tramwajem po 1% – druga odsłona

Irek Bieleninik oraz Iwona Chołuj zaprosili do bezpłatnej przejażdżki zabytkowym tramwajem, podczas której mieszkańcy Częstochowy zachęcani byli do aktywnego włączenia się w akcje przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego.

Organizatorem happeningu było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Częstochowie.

Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową, niedochodową i samopomocową. Reprezentuje interesy, wypowiada się oraz działa na rzecz i w imieniu osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także na rzecz ich rodzin bądź opiekunów prawnych. Głównym celem stowarzyszenia jest działanie mające na celu wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych intelektualnie, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenie ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin. Więcej o samym stowarzyszeniu oraz o możliwości przekazania mu 1% podatku można przeczytać na stronie internetowej.

Podczas darmowego przejazdu na trasie linii 2, każdy z pasażerów otrzymał słodką przekąskę i gorący napój. Galerię zdjęć z wydarzenia można zobaczyć na naszym fanpage >>>>>

Janusz Karlikowski