FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Chcą zalegalizować pieszych na Armii Krajowej

Wśród dopuszczonych do głosowania propozycji do budżetu obywatelskiego znalazło się zadanie, które zalegalizuje pobyt pieszych wokół skrzyżowania al.Armii Krajowej z ul.Dekabrystów

Wśród licznych propozycji do budżetu obywatelskiego znalazła się inwestycja legalizująca pobyt pieszych w obrębie skrzyżowania alei Armii Krajowej z ulicą Dekabrystów, głównie w okolicy przejazdu rowerowego. Zadanie dzielnicowe przypisane do Tysiąclecia nosi numer 436 i przewiduje wyznaczenie przejść dla pieszych na północnym i południowym wlocie skrzyżowania oraz przejazdu rowerowego po jego południowej stronie wraz z wybrukowaniem dojść do nich.

Jak argumentuje autor propozycji budżetowej, ciągła obecność pieszych na wytyczonym niedawno przejeździe rowerowym dobitnie pokazuje, że przejścia dla nich pomimo funkcjonującego od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku tunelu, są potrzebne. Ich utworzenie ma maksymalnie skrócić czas potrzebny na pokonanie tego skrzyżowania przez pieszych.

Autor wskazuje na dużą populację osób starszych zamieszkałych w okolicy oraz na wątpliwy poziom bezpieczeństwa w przejściu podziemnym – zwłaszcza na prowadzących do niego schodach, na których w okresie zimowym gromadzi się lód, śnieg, a następnie błoto śniegowe stanowiące mieszaninę śniegu i piasku. W pozostałych porach roku, kiedy występują obfite opady deszczu, tunel zamienia się w basen wypełniony bardzo brudną wodą z powodu niedrożnej od dawien dawna kanalizacji odwadniającej – wtedy o przejściu w ogóle nie ma mowy.

Autor propozycji 436 utworzył także wydarzenie tematyczne w serwisie Facebook.

Podziel się opinią na naszym fanpage.