FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Pomalowali ryby dla spełnienia dziecięcych marzeń

W minioną niedzielę, 9 października, na pl.Biegańskiego odbyło się malowanie ryb festiwalowych 14 edycji Multimedia Happy End. Tydzień później odbędzie się finał tego optymistycznego festiwalu, a wcześniej widzowie bezpłatnych projekcji wybiorą tę najpiękniejszą, a wtedy autorzy wskażą dziecięce marzenia do spełnienia

Festiwal Filmów Optymistycznych „Multimedia Happy End” gości w Częstochowie już drugi rok. Wcześniej gościł w Rzeszowie, gdzie ryby malowano po raz pierwszy (i ostatni dla tamtego miasta). Jeszcze wcześniej, po raz pierwszy, edycja Happy Endu odbyła się w Jeleniej Górze w 2003 r. Kolejna miała miejsce we Wrocławiu w 2004 r. Wtedy festiwal zyskał sponsora tytularnego – Multimedia Polska – operatora telekomunikacyjnego, sprzedawcę prądu i gazu. Od tego czasu spółka nieprzerwanie patronuje przedsięwzięciu, a festiwal nazywa się Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych. W 2016 roku odbędzie się już czternasta jego edycja.

Tylko optymistycznie!

Ideą Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych jest promocja kina pogodnego i optymistycznego. Do konkursu co roku kwalifikuje się ok. 40 polskich filmów wszystkich gatunków. Wstęp na festiwal i wszystkie wydarzenia towarzyszące zawsze jest bezpłatny.

W 2014 roku przy okazji warsztatów filmowych organizowanych w ramach Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alternatywnej FrytkaOFF los przeciął ścieżki organizatorów Happy Endu z Częstochową. Nowoczesne zaplecze Ośrodka Kultury Filmowej Iluzja i Filharmonii Częstochowskiej to idealne miejsce, aby wspólnie rozwijać Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych.

Wsparcie Urzędu Miasta i Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Multimedia Polska przekonały organizatorów do przeniesienia festiwalu właśnie do Częstochowy w 2015 r.

Kolorowe rybki

Multimedia HappyEnd - malowanie ryb
Multimedia HappyEnd – malowanie ryb

W minioną niedzielę (9 października) na placu Biegańskiego przed odwachem prawym mieszczącym Wydział Kultury i Sportu, ustawiono sześć białych ryb (udział w ich wcześniejszej renowacji brała redakcja serwisu Fotoczewa) przeznaczonych do pomalowania według własnej koncepcji drużyn biorących udział w wydarzeniu. Jedną z ryb mogli malować mieszkańcy miasta. Pozostałe ryby pomalowały drużyny: Urzędu Miasta Częstochowy, siatkarzy z AZS Częstochowa, członków Stowarzyszenia Przybij Piątkę oraz pracowników Multimedia Polska. Szósta należała do dziennikarzy z lokalnych redakcji – na tym „polu” rękawicę reprezentowania miasta podjęły redakcje Fotoczewa (nasza!) i częstochowskiego oddziału Gazety Wyborczej.

→ TUTAJ GALERIA FOTOGRAFII ←

Uczestnicy festiwalu będą mogli zagłosować na najładniejszą rybę na specjalnych kartach do głosowania rozdawanych w czasie festiwalu (projekcje konkursowe od środy 12 października do soboty 15 października w OKF „Iluzja”). Autorzy zwycięskiej ryby zostaną zaproszeni do wybrania marzeń trójki dzieci, spośród listów przesłanych do festiwalowej Złotej Ryby. Marzenia spełni sponsor główny festiwalu Multimedia Polska.

Ryby eksponowane są w podcieniach OKF „Iluzja”.

Happy End Dzieciom i Złota Ryba spełnia marzenia

Projekcja filmu animowanego dla najmłodszych widzów pt. „Zwierzogród” odbędzie się w OKF Iluzja w sobotę, 15 października, o godz. 11:00. Pokazowi towarzyszyć będą zabawy dla dzieci. Będzie również okazja, aby napisać lub narysować list do Złotej Ryby z prośbą o spełnienie marzenia. Trzy najbardziej oryginalne zostaną spełnione przez Multimedia Polska, a wybiorą je autorzy najładniejszej ryby.

Projekcje filmowe

Projekcje filmów konkursowych i pokazy specjalne odbędą się w OKF „Iluzja” przy al. NMP 64. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Po projekcjach widzowie będą mieli okazję spotkać się z twórcami wybranych filmów. Po każdym bloku filmowym rozdawane będą karty do głosowania na filmy we wszystkich kategoriach konkursowych. Zwycięskie filmy zostaną wybrane na podstawie głosów publiczności.

Zaproszenia

Zapraszamy na seanse filmowe – program znajdziecie Państwo tutaj [link] oraz do głosowania na ryby konkursowe. Jednocześnie zapraszamy na finał 14. edycji Festiwalu Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End w gmachu Filharmonii Częstochowskiej, w trakcie którego zostaną wręczone nagrody w kategoriach:

  • Najlepszy profesjonalny film fabularny
  • Najlepszy niezależny film fabularny
  • Najlepszy studencki film fabularny
  • Najlepszy profesjonalny film dokumentalny
  • Najlepszy niezależny film dokumentalny
  • Najlepszy studencki film dokumentalny

Zwieńczeniem tego doniosłego wydarzenia będzie koncert Katarzyny Groniec, o którym napiszemy niebawem.

ZAPRASZAMY!