FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Zbliżają się Indywidualne Mistrzostwa Polski w speedrowerze

W niedzielę, 9 października, odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski w speedrowerze, w których udział weźmie 27. zawodników

Lwy Unimot
Lwy Unimot

Finał rozpocznie się o godzinie 13:00. Półfinały zaplanowane zostały na godzinę 10:00 oraz 11:15.

Foto: Patryk Kowalski
Foto: Patryk Kowalski

W pierwszym półfinale na starcie ujrzymy trójkę częstochowian – Łukasza Mastalerza, Mateusza Złotnickiego oraz wypożyczonego do PKS Victorii Poczesna – Damiana Natońskiego. Faworytem półfinału jest Bartosz Grabowski, a w czołowej trójce powinien znaleźć się także Artur Reszelewski i Piotr Kupczyk. Awansu nie powinien mieć problemów wywalczyć – Dawid Zając, Kamil Naskręt, Mateusz Pacek. Warto pamiętać, że Grabowski to aktualny Indywidualny Mistrz Świata!

W drugim półfinale zobaczymy za to dwie częstochowskie nadzieje medalowe – Marcina Jakubiaka i Sebastiana Paruzela. Ich rywalami będą m.in. Adam Bożejewicz, aktualny brązowy medalista IMP seniorów, Michał Sassek czy nieobliczalni kalecianie – Damazy Świder i Mateusz Pęcherz. Wysoko stoją szanse na awans Mateusza Radomskiego, który powinien wywalczyć wystarczającą ilość punktów, by znaleźć się w gronie szesnastu finalistów.

Z listami startowymi można zapoznać się tutaj [link].

Opr. na podstawie materiałów prasowych