FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

KOLEJNE ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Wraz z nadejściem września szykują się kolejne zmiany w komunikacji miejskiej na terenie Częstochowy. W najbliższy weekend nie zobaczymy już linii: N1, N2, N3, N4, a także TN.

Nie oznacza to, że autobusy nie powiozą nas nocą: nazwy linii zostają zmienione na 81, 82, 83, 84 i 80 (dla TN).

Mamy także dobrą informację dla mieszkańców dz. Północ: linia 92 będzie nadal kursować – zmieni się jednak trasa przejazdu: autobus pojedzie ul. Michałowskiego i Fieldorfa-Nila i będzie nawracał w okolicy „Biedronki” przy al. Wyzwolenia. Przystanki BACZYŃSKIEGO dla tej linii zostaną usytuowane nieopodal obecnych przystanków linii 25. Częstotliwość kursowania linii 92 w dni robocze to 10 minut. Ze względu na uciążliwości w podróży spowodowane koniecznością przesiadek na trasach linii, gdzie trwają inwestycje drogowe, zostaje wprowadzona do odwołania możliwość kontynuowania podróży z przesiadką na jednym bilecie, w następujących przypadkach: przesiadki z linii tramwajowych kończących kursy przy Promenadzie Niemena na autobusy linii 22, 24, 29 i 92 jadące w kierunku dzielnicy Północ oraz przesiadki z autobusów linii 22, 24, 29 i 92 na linie tramwajowe rozpoczynające kursy przy Promenadzie Niemena.

Kolejna zmiana to odrębne nazewnictwo na obecnych liniach 30A i 30B. Zasadnicza zmiana opiera się na zamianie nazwy linii 30A linię 30, a linii 30B w linię 33. Tutaj także obowiązuje zasada przejazdu na jednym bilecie w przypadku przesiadki z linii 30 na 33 i odwrotnie, na sąsiadujących czasowo kursach, ale też przesiadki z linii 30 i 33 na inne linie kursujące po trasie linii nr 30 sprzed jej podziału na dwie odrębne linie.

Zmiana dotyczy także linii mających objazd przez ul. Poselską: wszystkie linie kursujące objazdem będą się zatrzymywać na przystankach pośrednich usytuowanych przy ulicy Bór z wyjątkiem przystanków w obu kierunkach BÓR-WYPALANKI.

Janusz Karlikowski na podstawie informacji uzyskanych od MZDiT