FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości Komunikacja

XXIV Dni Częstochowy – dodatkowe autobusy

MPK w sobotę w godz. od 17:30 do 23:00 wzmacnia obsługę komunikacyjną do przewozu uczestników koncertów organizowanych w dz. Północ z okazji XXIV Dni Częstochowy poprzez uruchomienie dodatkowej linii 91 kursującej z Placu Biegańskiego do Fieldorfa-Nila i alei Wyzwolenia.

Trasa linii 91 będzie przebiegać z Placu Biegańskiego (przystanek przy Kilińskiego k. pogotowia) przez Kilińskiego, Dekabrystów, Filedorfa-Nila do alei Wyzwolenia (przystanek linii 29 w kierunku ulicy Kukuczki).

Powrót będzie się odbywał z tymczasowego, dodatkowego przystanku przy alei Wyzwolenia, usytuowanego przed skrzyżowaniem z ulicą Fieldorfa-Nila (po północnej stronie terenu imprezy).

91
Schemat przebiegu trasy linii 91 w dzielnicy Północ

Z wymienionych powyżej przystanków przy alei Wyzwolenia w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Fieldorfa-Nila będą również w godzinach popołudniowych i wieczornych korzystać autobusy linii nr 92, która jest linią zastępującą tramwaje w alei Wyzwolenia.

Rozkłady jazdy linii 91 są dostępne na przystankach, na stronie MZDiT, a my zamieszczamy rozkład tej linii z Placu Biegańskiego (obowiązuje przystanek przy ul. Kilińskiego) – zamieszczamy poniżej rozkład odjazdów z niego.

91rozkład

Janusz Karlikowski