FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi Komunikacja

Zmiany w komunikacji miejskiej

W najbliższym czasie czeka nas sporo zmian w komunikacji miejskiej organizowanej przez MPK – będą to utrudnienia w podróżowaniu, ale nie zabraknie także udogodnień.

Oto lista zmian:

 • W niedzielę 28.08.2016 roku wzmocniona zostaje obsługa komunikacyjna dla uczestników imprezy FESTIWAL KOLORÓW organizowanej w Parku Lisiniec poprzez zwiększenie częstotliwości kursowania linii nr 11 i obsługę tej linii wyłącznie autobusami przegubowymi. Autobusy linii nr 11 w tym dniu będą kursować wg rozkładów jazdy zamieszczonych na stronie www.mzd.czest.pl i na przystankach (uwaga: rozkłady zawieszono niezależnie od obecnych rozkładów linii 11).
 • Od 29.08.2016 roku (poniedziałek) do odwołania nastąpią zmiany w przebiegu tras linii nr 14, 25, 38 i 69.
  Autobusy ww. linii będą kursować następującymi trasami:
  Linia 14
  W kierunku Rząsawa/Rząsawa Dworzec PKP: z ulicy Żyznej ulicami Poselską, Wypalanki, Bór, Jagiellońską do Sabinowskiej dalej bez zmian.
  W kierunku Brzeziny/Korkowa: z ulicy Sabinowskiej ulicami Jagiellońską Bór, Wypalanki, Poselską do Żyznej dalej bez zmian.
  Linia 25
  W kierunku Wyczerpy-Osiedle: z ulicy Żyznej ulicami Poselską, Wypalanki, Bór, Jagiellońską do Al. Bohaterów Monte Cassino dalej bez zmian.
  W kierunku Malownicza: z Al. Bohaterów Monte Cassino ulicami Jagiellońską, Bór, Wypalanki, Poselską do Żyznej dalej bez zmian.
  Linia 38
  W kierunku Raków-Dworzec PKP: z ulicy Żyznej ulicami Poselską, Wypalanki, Bór do Jagiellońskiej dalej bez zmian.
  W kierunku Leśna: z Jagiellońskiej ulicami Bór, Wypalanki, Poselską do Żyznej dalej bez zmian.
  Linia 69
  W kierunku Dworzec Główny PKP: z ulicy Żyznej ulicami Poselską, Wypalanki, Bór, Jagiellońską do Al. Bohaterów Monte Cassino (pomijając wjazd w ulicę Sabinowską i Piastowską) dalej bez zmian.
  W kierunku Nierada: z Al. Bohaterów Monte Cassino (pomijając wjazd w ulicę Piastowską i Sabinowską) ulicami Jagiellońską, Bór, Wypalanki, Poselską do Żyznej dalej bez zmian.
  Autobusy ww. linii ze względu na wydłużoną trasę i czas przejazdu nie będą się zatrzymywać na przystankach pośrednich usytuowanych przy ulicach Bór i Wypalanki (ta zasada obowiązuje na większości objazdów, dlatego prosimy zwrócić na to szczególną uwagę!!).
 • W związku z całkowitym zamknięciem alei Wyzwolenia na odcinku od skrzyżowania tej ulicy z Michałowskiego i Wańkowicza do Fieldorfa-Nila od soboty 3.09.2016 r. do odwołania nastąpi całkowite zawieszenie kursowania zastępczej komunikacji tramwajowej obsługiwanej autobusami linii nr 92 oraz zmiana tras przejazdu linii nr 25 i nocnej TN.
  Linia 25 w obu kierunkach będzie od przystanku MICHAŁOWSKIEGO  kursować ulicą Michałowskiego z pominięciem przejazdu ulicą Fieldorfa-Nila i aleją Wyzwolenia oraz przystanków BACEWICZ, FIELDORFA-NILA i BACZYŃSKIEGO. Na objazdowym odcinku trasy przy ulicy Michałowskiego będą obowiązywać przystanki MICHAŁOWSKIEGO (w kier. Malowniczej), SCHILLERA (w obu kierunkach) i IWASZKIEWICZA (w kier. Wyczerp).
  Pozostała część trasy linii 25 nie ulega zmianie.
  Linia nocna TN będzie kursować z Fieldorfa-Nila (przyst. za pętlą tramwajową) do Michałowskiego i dalej tak jak linia 25 przez Michałowskiego i kolejno przez przystanki: BACEWICZ, MICHAŁOWSKIEGO, SCHILLERA do przystanku IWASZKIEWICZA i dalej bez zmian.
  Podobnie jak w przypadku linii 25, dla linii TN zostaną zawieszone wszystkie przystanki usytuowane na wyłączonym z ruchu odcinku alei Wyzwolenia.
  Od redakcji: nie ma na razie żadnej informacji, czy po przesiadce z tramwaju w autobusach jadących w kier. Północy zachowują ważność bilety (jak w linii 92). Jeśli taką informację uzyskamy, niezwłocznie poinformujemy.

Mamy jeszcze informację dla mieszkańców Mirowa. Od września będą kursować tam dwie linie autobusowe: 18 i 26. Dla linii 26 wprowadzona zostanie zmiana polegająca na tym, że autobusy pojadą ulicą Komornicką. Trasa linii 18 zaczynać się będzie przy Dworcu Głównym PKP, prowadzić przez Złotą Górę do Mirowa, a następnie najprawdopodobniej ulicą Hektarową. Przebieg linii na poniższym rysunku.

schemaMPK_nr_18_26_Mirow

Janusz Karlikowski na podstawie materiałów prasowych MZDiT oraz informacji własnych.