FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Interwencje

Zdewastowali bunkier przy Radomskiej

Stowarzyszenie historyczne Reduta Częstochowa poinformowało na swoim profilu w serwisie Facebook, że zdewastowano bunkier przy ul. Radomskiej

bunkier
Bunkier zaraz po renowacji

Jak domniema autor wpisu, potencjalnymi sprawcami mogą być osoby, które w poniedziałek wieczorem (6 czerwca) urządziły w okolicy libację alkoholową.

Na miejscu zdewastowano m.in formy ziemne oraz brzozowe zapory.

Przypomnijmy – w maju 2015 roku działacze stowarzyszenia „oddali” bunkier po gruntownych pracach renowacyjnych. W czasie uroczystości rozległ się tu terkot polskiego ciężkiego karabinu maszynowego, tak jak to miało miejsce 2 wrześnie 1939r. kiedy 6 kompania 27 Pułku Piechoty odparła atak niemieckiej 14 Dywizji Piechoty.

Sprawców poszukuje stowarzyszenie. Osoby mogące ich imiennie wskazać proszone są o kontakt poprzez fanpage w serwisie Facebook [link].

Od autora – do sprawców [komentarz]

W języku ludzi cywilizowanych nie ma dostatecznie obelżywych słów, którymi można by Was opisać po tym, czego dokonaliście. Nie tylko zdewastowaliście miejsce pamięci, ale także zniszczyliście nakład włożonej społecznie pracy oraz zbezcześciliście miejsce pamięci urządzając tam imprezę. Powiedzieć, że jesteście ludzkimi śmieciami, to za mało.

Wzywam Was do ujawnienia się i do natychmiastowego naprawienia szkód!

Zobacz zniszczenia w naszym fanpage i zostaw komentarz.