FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Happening „SOS – szukamy rodzin zastępczych” (zdjęcia, video)

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Dziś (tj. 09.05.) na placu Biegańskiego odbył się Happening „SOS – szukamy rodzin zastępczych”, w ramach którego m.in. na autobusie MPK w Częstochowie namalowano graffiti zachęcające do tworzenia rodzin zastępczych. Autorem graffiti był Jakub Kiedrzynek wraz z adeptami Szkółki Graffiti BLM2 CREW.

Celem akcji było rozwijanie alternatywnych form opieki nad dziećmi poprzez tworzenie zawodowych rodzin zastępczych na terenie powiatu częstochowskiego.

Akcja „SOS – szukamy rodzin zastępczych” miała na celu również m.in. pozyskanie kandydatów na rodziny zastępcze, prowadzenie procesu diagnostyczno-kwalifikacyjnego kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, czy upowszechnienie i promocję alternatywnych i elastycznych form zatrudnienia jakim jest pełnienie funkcji zawodowej rodziny zastępczej.

„Chodzi o to, aby młodzi ludzie, które doświadczyły trudnej sytuacji, gdzie są problemy rodzinne, gdzie potrzeba pomóc, mogły liczyć w Naszym mieście na taką pomoc, ale chcielibyśmy, aby było jeszcze więcej osób, które będą chciały skorzystać z możliwości rodzicielstwa zastępczego, żeby chciały wziąć do siebie dzieciaki i stworzyć rodzinny zastępcze. Bo to są formy, które są lepszym rozwiązaniem niż wszystkie inne możliwości pomocy” – powiedział obecny na happeningu Krzysztof Matyjaszczyk.

W trakcie happeningu symbolicznie nadano sygnał SOS, który został skierowany do potencjalnych rodziców zastępczych.

Podczas happeningu przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych m.in. rozdawano kolorowe balony, watę cukrową, malowano buźki.

Materiał video z wydarzenia możesz zobaczyć tutaj.
Pełną fotorelację można zobaczyć na Naszym profilu na Facebook.

Autor: Marcin Biś