FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

OD 1 MAJA DZIELNICA PÓŁNOC BEZ KOMUNIKACJI TRAMWAJOWEJ

Impreza Niemcy 03Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, ze względu na prace przy przejściu podziemnym oraz torowisku tramwajowym przy Alei Wyzwolenia od dnia 01-05-2016 do odwołania linie tramwajowe zostaną skrócone do pętli przy Promenadzie Niemena.

W czasie prowadzonych prac od Promenady Niemena do Fieldorfa-Nila w obu kierunkach pasażerowie tramwajów będą obsługiwani zastępczą komunikacją autobusową oznaczoną jako linia nr 92. Zaś nocna komunikacja tramwajowa na czas prac przy Alei Wyzwolenia będzie obsługiwana na całej trasie autobusami oznaczonymi jako TN. Jak zwykle w przypadku linii „zatramwaj” dla pasażerów udostępniony zostanie w obu kierunkach przystanek IWASZKIEWICZA (bliskie sąsiedztwo centrum M1).

Jest jednak pewna nowinka: obsługa pasażerów jadących w kierunku Fieldorfa-Nila będzie się odbywać na jednym wspólnym przystanku zastępczym zlokalizowanym pomiędzy przystankami BACZYŃSKIEGO a pętlą tramwajową. W kierunku centrum obsługa pasażerów linii nr 92 będzie się odbywać na dodatkowym przystanku zlokalizowanym w sąsiedztwie przystanku tramwajowego FIELDORFA-NILA i przystanku linii nr 25 BACZYŃSKIEGO.

Bilety z linii tramwajowej są ważne na linii 92 (i odwrotnie) na sąsiadujących kursach w ramach połączeń przesiadkowych przy Promenadzie Niemena.
Należy jednak zauważyć, że zastępczy autobus linii 92 będzie kursował codziennie w odstępach 10-minutowych, co może nie zapewnić idealnej przesiadki. Zalecamy w związku z tym pasażerom z Północy, by nieco wcześniej niż zwykle udali się na przystanek linii 92, aniżeli na tramwaj kursujący co 6 minut w dni robocze.

Przypominamy także, że:

  • w poniedziałek 2.05.2016 roku obowiązywać będą w całej sieci rozkłady sobotnie;
  • w dniach 1 i 3 maja obowiązują rozkłady niedzielne;
  • autobusowa komunikacja nocna kursować będzie w dniach z 1 na 2 oraz z 2 na 3 maja, zaś nocna komunikacja tramwajowa (obsługiwana autobusami linii TN) kursuje codziennie.

Janusz Karlikowski na podstawie materiałów prasowych MZDiT