FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Przesiądź się na pociąg do Herbów i Lublińca

Prezentujemy rozkłady jazdy pociągów regionalnych linii S13 relacji Częstochowa – Lubliniec. Po długim czasie i przeprowadzonym remoncie powróciły pociągi osobowe obsługiwane przez Koleje Śląskie. Na tej linii operator prowadzi bardzo ciekawą promocję, dla której warto porzucić samochód

O remoncie linii kolejowej oznaczonej symbolem D29-61 napisano już wiele – szczególnie w kwestii znaczącego podniesienia prędkości szlakowej do 140 km/h oraz wytyczeniu tras pociągów dalekobieżnych spółki PKP InterCity w taryfie Premium obsługiwanych składami Pendolino. Równolegle podniosły się jednak głosy opowiadające się za przywróceniem pociągów regionalnych do Lublińca, bo pociągi dalekobieżne nie zatrzymują się na przystankach pośrednich, przeto perony po remoncie stały niewykorzystane.

Brak promocji transportu

Pociągi powróciły w grudniu, jednak sądząc po reakcjach czytelników pod innymi publikacjami autora niniejszego tekstu – niewiele osób o nich wie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom cywilizacyjnym wyręczamy więc lokalne władze terytorialne w poinformowaniu mieszkańców o przywróceniu połączenia kolejowego i zachęcamy do porzucenia samochodów w podróży do Częstochowy, bądź Lublińca, względnie miejscowości pośrednich.

Link do rozkładów: na fanpage Fotoczewa (bez logowania)

Rozkłady do szafki

Pociąg Kolei Śląskich
Pociąg Kolei Śląskich

Śląski Urząd Marszałkowski uruchomił – póki co – sześć par pociągów, z czego dwie pary (czyli dwa pociągi w jedną oraz dwa pociągi w drugą stronę) kursują w dni robocze, co daje cztery pary pociągów codziennych.

Opracowanie naszego dziennikarza, którego znacie z publikacji podróżniczych, przedstawia rozkłady przystankowe dla obu kierunków – dla każdego przystanku od Częstochowy Osobowej aż po Lubliniec. Na odcinku między przystankami CZĘSTOCHOWA-STRADOM a HERBY STARE umieściliśmy pociag Przewozów Regionalnych do Tarnowskich Gór, którego trasa na tym ocinku pokrywa się z linią S13.

Dołożyliśmy starań, aby plansze miały przejrzysty układ o jak nakbardziej przyjaznym ukadzie treści. Mamy bowiem świadomość, że standardowe rozkłady stacyjne mają toporną formę i osobom rzadko korzystającym z kolei trudno jest się zorientować w natoku informacji. Autor dodatkowo opracował plan sugerowanych przesiadek oraz zestawienie cen dla każdej relacji tego połączenia kolejowego. Zestawienie cen ma formę schodkową.

Zachęcamy do zaopatrzenia się w wydruk rozkładów dla własnej miejscowości. Przestrzegamy jednak przed wyręczaniem PKP PLK i wywieszaniem naszych opracowań na przystankach. Rozkłady przekazujemy do Państwa dyspozycji oraz na Państwa użytek.

Informujemy, że wszystkie informacje podane na planszach zostały opracowane na podstawie informacji podanych przez Koleje Śląskie.

Odwiedź nasz fanpage

Czy Ty korzystasz z połączeń kolejowych? Czy Twoim zdaniem potrzeba więcej połączeń na linii S13? Czy chciałbyś, abyśmy opracowali rozkład kieszonkowy dla całej trasy? Odwiedź nasz fanpage i pozostaw nam swoją opinię.