FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Poprzyj województwo i odbierz kalendarz

Mimo nieprzychylnych wieści dotyczących reaktywacji województwa częstochowskiego dochodzących od władz centralnych, częstochowski magistrat nie ustaje w wysiłkach na rzecz utworzenia go. W świątecznej bombce ustawionej na placu Biegańskiego trwa nietypowy happening

Prezydent rozdaje miejskie kalendarze
Prezydent rozdaje miejskie kalendarze

W świątecznej bombce choinkowej ustawionej na placu Biegańskiego przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy zbierają podpisy Częstochowian pod listami do Prezesa Rady Ministrów zawierającymi apel o utworzenie województwa częstochowskiego. Wraz z pracownikami urzędu podpisy zbiera Prezydent Miasta – Krzysztof Matyjaszczyk.

Bombka służy za kiosk, w którym można złożyć podpis pod wspomnianym listem. Mieszkańcy miasta, którzy zechcą poprzeć ideę reaktywacji województwa, otrzymują miejski kalendarz z rąk prezydenta.

– To część akcji – powiedział serwisowi fotoczewa.pl jeden z aktywistów zachęcających przechodniów do wzięcia udziału .

Mieszkańcy chcący otrzymać kalendarz za podpis muszą jednak się pospieszyć, bowiem w czasie naszej wizyty wewnątrz dekoracji było dosyć tłoczno, a jak serwisowi fotoczewa.pl powiedział Łukasz Stacherczak z zespołu prasowego urzędu: – Będziemy tu dopóty, dopóki wystarczy kalendarzy – poinformował.

Choć zdaniem wielu reaktywacja województwa częstochowskiego w obecnej chwili nie ma sensu i gospodarczego uzasadnienia, to jednak na przyszłość warto już teraz ćwiczyć jednoczenie mieszkańców Częstochowy we wspólnym celu.

Zobacz fotorelację na naszym fanpage.