FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Częstochowa najładniej przystrojonym miastem na śląsku

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Częstochowa ma najładniejszą świetlną dekorację świąteczną w województwie śląskim. O tytuł lidera w regionalnym etapie plebiscytu „Świeć się” walczyło 30 miast, ale głosujący zdecydowali, że najpiękniej iluminuje właśnie nasze.

Częstochowa brała udział w konkursie po raz trzeci. Nasze iluminacje podobały się aż 5972 osobom. Ta ilość głosów pozwoliła nam daleko w tyle zostawić inne miasta.

W pierwszym etapie wybierano najpiękniej oświetlone miasto w każdym z województw. Regionalny zwycięzca zostaje zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału, i dodatkowo otrzymuje energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł z przeznaczeniem na cel dobroczynny. Teraz, w etapie ogólnopolskim, który rozpocznie się 15 stycznia, Częstochowa, zmierzy się z pozostałymi 15 miastami w Polsce. Głosowanie potrwa do 25 stycznia. Głosować będzie można poprzez portal www.swiecsie.pl.

Czytelnicy gazet w całej Polsce oraz internauci będą wybierać spośród szesnastu miast to, które ich zdaniem najbardziej zasługuje na tytuł Najpiękniej Rozświetlonego Świątecznie Miasta w Polsce. Zwycięzca otrzyma sprzęt AGD dla wybranego domu dziecka lub na inny cel społeczny o łącznej wartości 50 000 zł.

To już siódma edycja plebiscytu „Świeć Się”. W tym roku, do plebiscytu zgłosiło się z całej Polski ponad 220 miejscowości, w tym 30 miast z województwa śląskiego.

Pełną fotorelację znajdziesz na naszym fanpage.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: Materiały prasowe UM Częstochowy