FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Bez kategorii

I memoriał im. Zbigniewa Dobosza już jutro w Hali Polonia

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Jutro (tj. 21.12.) w Hali Polonia odbędzie się I memoriał imienia ś.p. Zbigniewa Dobosza. Turniej, w którym wystąpią zespoły złożone z zawodników z rocznika 2005 i młodszych.

W zawodach wystąpią drużyny z Akademii Raków, a także UKS Raków, Orlik Blachownia, UKS Myszków czy Zieloni Żarki. Oprócz zmagań młodych zawodników rozegrany zostanie także mecz pokazowy, w którym zagrają wychowankowie trenera Dobosza i reprezentacja turnieju. W Hali Polonia pojawią się między innymi: Maciej Gajos, Marcin Bojarski, Robert Olbiński, Jerzy Brzęczek, czy Piotr Malinowski.

Zbigniew Dobosz rozpoczął przygodę z Rakowem od trampkarza. Reprezentował klub z Limanowskiego we wszystkich kategoriach wiekowych. W pierwszym zespole rozegrał dwanaście meczów i strzelił dwie bramki. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę jako trener. Zarówno z grupami młodzieżowymi, jak i z seniorami. Jego debiut na ławce trenerskiej pierwszej drużyny Rakowa
przypadł na 21. października 1984 r. w meczu z AKS Chorzów (1:1).

Wychował plejadę zawodników, którzy stanowili o sile Rakowa. Najzdolniejsi z nich reprezentowali bądź reprezentują kluby z ekstraklasy, a także trafiali do reprezentacji Polski. Do największych sukcesów Zbigniewa Dobosza na ławce trenerskiej można zaliczyć: złoty medal na Spartakiadzie w Rzeszowie (1985) oraz awans do pierwszej ligi (1993/94).
Program I Memoriału trenera Zbigniewa Dobosza:

Godz. 8:45 – uroczyste rozpoczęcie turnieju
Godz. 9:00 – 12:15 mecze turniejowe
Godz. 12:30 Mecz pokazowy Wychowankowie Trenera – Reprezentacja Turnieju
Godz. 13:00 Zakończenie turnieju

Organizatorem memoriału jest Rada Rodziców i Trenerów Uczniowskiego Klubu Sportowego Raków Częstochowa oraz wychowanek Rakowa i trenera Jacek Magiera.

Wstęp wolny.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: www.rksrakow.pl