FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

JUTRO NA DWORCU PKP BĘDĄ UCZYĆ PIERWSZEJ POMOCY

foto: Materiały Prasowe
foto: Materiały Prasowe

16 grudnia (w najbliższą środę) Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz z PKP S.A., Przewozami Regionalnymi oraz szkołami objętymi Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizuje ostatnią w 2015 roku odsłonę ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste”. W województwie śląskim akcja odbędzie się na dworcu w Częstochowie w godzinach 10:00 – 12:00.

Oprócz możliwości nauki pierwszej pomocy każdy zainteresowany będzie mógł złożyć podpis pod petycją do Minister Edukacji w sprawie wprowadzenia obowiązkowej nauki pierwszej pomocy w szkołach podstawowych. Dokument można także podpisać za pomocą strony internetowej: petycja.wosp.org.pl

Osoby odwiedzające w środę (16.12.2015) dworce PKP w Tarnowie, Radomiu, Ełku, Łańcucie, Kielcach, Białymstoku, Częstochowie, Kluczborku, Kostrzynie nad Odrą i Bydgoszczy będą mogły za darmo nauczyć się pierwszej pomocy. Szkolić będą dzieci ze szkół podstawowych (klas I-III), które biorą udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Ich pracę wspierać będą wykwalifikowani Instruktorzy Programu.

– Nasza akcja „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste” ma swoją ostatnią edycję w tym roku. To niezwykła szansa na naukę pierwszej pomocy – do tej pory dotarliśmy już do kilku tysięcy osób! Bardzo pozytywny odzew utrzymał nas w przekonaniu, że takie wydarzenia są potrzebne. Pełni energii zapraszamy na kolejne – pojawimy się w 10 miastach Polski na dworcach kolejowych, by uczyć zasad pierwszej pomocy. – zachęca Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się udzielać pierwszej pomocy. Wystarczy przybyć na dworzec kolejowy, na którym pojawi się stoisko Fundacji i poświęcić kilka chwil na naukę.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: BP UM Częstochowy