FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi Komunikacja

NOWA DROGA NA TERENIE STREFY EURO-PARK MIELEC

DSCF4141
fot. Janusz Karlikowski

Nowe inwestycja drogowa ma poprawić skomunikowanie ze strefą aktywności gospodarczej na byłych terenach Huty Częstochowa.

Jej koszt wyniósł ponad 6 mln złotych, a droga biegnąca przez częstochowskie tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec będzie służyć wszystkim inwestorom w strefie oraz firmom prowadzącym działalność na terenach sąsiednich.

W ramach prowadzonej przez MZDiT inwestycji w Euro-Park powstała kilkusetmetrowa droga z niezbędną infrastrukturą, chodnikiem i oświetleniem, łącząca się z ul. Korfantego i ul. Bojemskiego (przedłużenie Al. Pokoju na terenach pohutniczych), wyposażona także w plac do zawracania.

Nie jest to jedyna inwestycja w tej okolicy, bowiem po zakończeniu tej inwestycji nastąpi dalsza poprawa połączenia pohutniczych terenów z ul. Legionów. W tym zakresie, między innymi, wybudowane zostanie jednopoziomowe skrzyżowanie ulic Odlewników i Złotej, przebudowa odcinka ul. Odlewników na około 500-metrowym odcinku oraz przebudowa 105-odcinka drogi ul. Złotej.

Janusz Karlikowski na podstawie materiałów prasowych UM Cz-wy

Zobacz więcej zdjęć na Facebooku