FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Piesi mogą już korzystać z nowego przejścia przy Jagiellończykach

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Zakończyły się prace przy budowie przejścia dla pieszych i rowerzystów przez ul. Jagiellońską od Galerii Jagiellończycy do przystanku tramwajowego Estakada.

Zakres prac obejmował m.in. dobudowę ciągów pieszych i rowerowych na wschodnim wlocie i wylocie ul. Jagiellońskiej przy skrzyżowaniu z al. Niepodległości i al. 11 Listopada w celu wyznaczenia nowego przejścia dla pieszych i rowerzystów. Ponadto prace obejmowały montaż dodatkowych masztów sygnalizacji świetlnej, okablowania, sygnalizatorów świetlnych, przycisków dla pieszych i rowerzystów oraz sygnalizatorów dźwiękowych dla pieszych. Dobudowę odcinków kanalizacji kablowej i ułożenie, rozbudowę sterownika sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z al. Niepodległości i al. 11 Listopada o dodatkowe grupy sygnalizacyjne oraz pakiety wejścia-wyjścia 24V do obsługi przycisków dla pieszych. Przeprowadzenie zmian w oprogramowaniu sygnalizacji uwzględniających koordynację światłowodową ze skrzyżowaniem al. Wojska Polskiego / Jagiellońska / al. Pokoju, czy przeprowadzenie zmian w oprogramowaniu systemu wideodetekcji na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z al. Niepodległości i al. 11 Listopada.

Inwestycja ta została zrealizowana w ramach ubiegłorocznego budżetu partycypacyjnego. Koszt powstania nowych pasów to ponad 230 tys. zł.

Pełną fotorelację możesz znaleźć na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś