FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Prezydent Miasta napisał list do premier w sprawie województwa, a co Wy sądzicie o województwie (Ankieta)

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk wyraził wsparcie dla przywrócenia województwa częstochowskiego oraz przedstawił działania, które zostaną podjęte, aby Częstochowa znów stała się miastem wojewódzkim.

Na spotkaniu z dziennikarzami Krzysztof Matyjaszczyk przedstawił działania, które mają pomóc z przywróceniem województwa częstochowskiego. Jednym z nich jest list, który prezydent wyśle m.in. nowej pani premier Beaty Szydło. Bo to właśnie przedstawiciele ugrupowania mającego obecnie większość w Sejmie RP złożyli mieszkańcom Częstochowy i regionu obietnicę utworzenia województwa częstochowskiego. Deklaracje te składali nie tylko lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości, ale także lider partii, w czasie wizyt w naszym mieście. To nie jedyna działania podjęte przez włodarzy miasta w sprawie przywrócenia województwa. Prezydent zaapelował również do mieszkańców Częstochowy, aby Ci przesłali z własnym podpisem otwarty list do nowej premier Rządu RP Pani Beaty Szydło, dotyczącego realizacji wyborczych deklaracji w sprawie województwa częstochowskiego. Elektroniczną wersję listu oraz adres mailowy, na który można go przesłać znajdziecie Państwo tutaj: http://www.czestochowa.pl/page/4679,walczymy-o-wojewodztwo.html.

W najbliższym czasie apel do premier Szydło w formie papierowej wraz z załącznikiem trafi do skrzynek częstochowian. Ponadto na imprezach organizowanych przez Urząd Miasta będą obecni wolontariusze, którzy będą m.in. informować mieszkańców co mogą zrobić, aby województwo częstochowskie zostało przywrócone.

Czy jesteś za przywóceniem województwa częstochowskiego ?

View Results

Loading ... Loading ...

Autor: Marcin Biś