FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Nagroda „Autorytet – Budownictwa i Gospodarki Śląskiej” dla prezydenta miasta

foto: BP UM Częstochowy
foto: BP UM Częstochowy

Za kreatywność i profesjonalizm w organizowaniu finansowania i realizacji programu rozwoju inwestycyjnego Miasta Częstochowy prezydent Krzysztof Matyjaszczyk otrzymał Nagrodę i Tytuł „Autorytet – Budownictwa i Gospodarki Śląskiej”.

Nagroda przyznawana jest w ramach konkursu Śląskie Budowanie, którego organizatorem jest Śląska Izba Budownictwa w Katowicach, przy współpracy państwowych i samorządowych władz województwa śląskiego, Politechniki Śląskiej, Politechniki Częstochowskiej, samorządów gospodarczych i zawodowych oraz organizacji pozarządowych, które utworzyły platformę współdziałania „Forum Budownictwa Śląskiego”. W tym roku konkurs miał swoją piątą edycję.

Jego celem jest właściwe wykorzystanie wysokiej atrakcyjności inwestycyjnej i gospodarczej województwa śląskiego. W Konkursie wyróżniane i nagradzane są najlepsze przedsiębiorstwa, instytucje i samorządy terytorialne jako organizacje inwestorskie, realizatorzy przedsięwzięć inwestycyjno-budowlanych oraz ich finansowania, a także zarządzania nieruchomościami.

Nagroda i Tytuł „Autorytet – Budownictwa i Gospodarki Śląskiej” przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w działalności zawodowej oraz wkład w rozwój regionu.

Prezydent odebrał je podczas XVIII Gali Budownictwa, która odbyła się 20 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

dodane przez: Marcin Biś
źródło: BP UM Częstochowy