FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

NOWE TRASY AUTOBUSÓW PO OTWARCIU DLA RUCHU UL. NADRZECZNEJ

DSCF3978

Od soboty 14.11.2015 r. nastąpi zmiana w przebiegu linii nr 14, 17, 20, 24, 28, 30 i N2. Większość z nich powróci na swoje stałe trasy.

Jak informuje MZDiT: w śródmieściu zostaną wprowadzone na stałe zmiany przebiegu tras linii nr 14, 17, 20, 24, 28, 30 i N2. Zasadniczą zmianą, w stosunku do tras sprzed remontu ul. Nadrzecznej, jest powrót do obsługi przystanku STARY RYNEK (koło „Puchatka”) przez linie 24 i 28 (kier. Hala Polonia). Dokładny przebieg przedstawiony został poniżej.

 

Linie nr 14, 17 i N2

kier. Rząsawa, Wyczerpy – z II alei NMP, przez Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, Mirowską i Nadrzeczną do Warszawskiej i Ronda Trzech Krzyży i dalej bez zmian.

kier. Korkowa, Liszka, Dworzec Gł. PKP – z Warszawskiej od Ronda Trzech Krzyży przez Garibaldiego, Wilsona do II alei NMP i dalej bez zmian.

Linia nr 20

kier. Wyczerpy – z Kanału Kohna przy Galerii Jurajskiej przez Strażacką, Krakowską, Mirowską i Nadrzeczną do Warszawskiej i Ronda Trzech Krzyży i następnie nadal Warszawską i dalej bez zmian.

kier. Korkowa – z Warszawskiej od Ronda Trzech Krzyży dalej przez Warszawską, Plac Daszyńskiego do Ogrodowej i Krakowskiej i dalej bez zmian.

Linia nr 24

kier. Kukuczki– z Kanału Kohna przy Galerii Jurajskiej przez Strażacką, Krakowską, Warszawską, Spadek i Nadrzeczną do Warszawskiej i Ronda Trzech Krzyży i następnie aleją Jana Pawła II do alei Armii Krajowej i dalej bez zmian.

kier. Błeszno – z alei Armii Krajowej przez aleję Jana Pawła II od Ronda Trzech Krzyży następnie przez Warszawską, Plac Daszyńskiego do Ogrodowej i Krakowskiej i dalej bez zmian.

Linia nr 28

kier. Parkitka – z Mirowskiej przez Warszawską, Spadek i Nadrzeczną do Warszawskiej i Ronda Trzech Krzyży i następnie aleją Jana Pawła II do alei Armii Krajowej i dalej bez zmian.

kier. Kucelin – z alei Armii Krajowej przez aleję Jana Pawła II od Ronda Trzech Krzyży i następnie przez Warszawską do Mirowskiej i dalej bez zmian.

Linia nr 30

kier. Bat. Chłopskich – ze Śląskiej przez II i I aleję NMP, Mirowską i Nadrzeczną do Warszawskiej i Ronda Trzech Krzyży i dalej Warszawską bez zmian.

kier. Wąsosz – z Warszawskiej od Ronda Trzech Krzyży dalej przez Warszawską, Plac Daszyńskiego, I i II aleję NMP, Kilińskiego, Racławicką do Dąbrowskiego i dalej bez zmian.

Janusz Karlikowski na podst. materiałów prasowych UM