FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Budżet Obywatelski – konkurencja wniosków sprzecznych

Trwa weryfikowanie propozycji do budżetu obywatelskiego. W ramach tych prac komórka Urzędu Miasta Częstochowy zaprasza autorów tzw. wniosków ogólnomiejskich na spotkanie, w czasie którego zostaną omówione propozycje sprzeczne i powielające się

Spotkanie odbędzie się dnia 15 października br. w sali sesyjnej (poz. –1) gmachu Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13 o g. 17:00. Będą w nim uczestniczyć specjaliści ds. budżetu obywatelskiego oraz autorzy. Zebranie organizowane jest przy współpracy Urzędu Miasta oraz Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej.

Wnioski zweryfikowane, ale sprzeczne

Promenada Cz.Niemena
Promenada Cz.Niemena

Do Budżetu Obywatelskiego złożono wiele propozycji o szerokim zakresie merytorycznym. Jednak wiele z nich dotyczy miejsc szczególnych, popularnych. I miejsca te również cieszą się popularnością w BO. Niestety, jak w starym przysłowiu: „ Tam, gdzie dwu Polaków, tam trzy różne zdania”, tak i w Budżecie Obywatelskim pojawiło się wiele wzajemnie wykluczających pomysłów. Według ustaleń Agencji Fotoczewa, Promenada im. Czesława Niemena ujęta jest w dziesięciu sprzecznych ze sobą wnioskach. A każdy z nich przeszedł weryfikację formalną.

Spotkanie będzie okazją do wypracowania consensusu, choć z uwagi na zaangażowanie Polskiego Instytutu Mediacji i Integracji Społecznej widać, że organizator spodziewa się gorącej atmosfery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ