FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Zbliża się III Częstochowski Festiwal Modelarski „Modelikarz”

Częstochowskie Towarzystwo Modelarskie im. por. pil. Hieronima Dudwała organizuje imprezę społeczno-kulturalną w dn. 3 i 4 października 2015r pod nazwą III Częstochowski Festiwal Modelarski „Modelikarz”

Model czołgu, fot. Krzysztof Janczarek
Model czołgu, fot. Krzysztof Janczarek

Jak informuje Jerzy Świeboda, prezes Częstochowskiego Towarzystwa Modelarskiego, po sukcesie I oraz II edycji w latach ubiegłych postanowiono kontynuować to wydarzenie.

– Uczestniczyło w nim wielu czołowych modelarzy z Polski oraz Częstochowy, wystawiający kilkaset modeli w konkursie i na wystawie modelarskiej – zaznaczył w komunikacie prasowym Świeboda.

Głównym celem Festiwalu jest popularyzowanie modelarstwa redukcyjnego wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie do aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz rozpowszechnienie zainteresowania nauką, techniką i historią. Modelarstwo uczy projektowania przestrzennego, cierpliwości, konsekwencji, świetnie wspiera zdolności manualne i politechniczne.

W częstochowskich szkołach zorganizowany został III Konkurs „Polskie lotnictwo w plastyce”. Jego uzupełnieniem będą warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży oraz pokaz grup rekonstrukcji historycznych.

III Częstochowski Festiwal Modelarski „Modelikarz” ma na celu promocję miasta Częstochowy, słynnych częstochowian, wielkich dokonań i tradycji lotniczych oraz modelarskich.

Impreza odbędzie się w dniach 3-4 października br. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika przy ul. Nowowiejskiego 18, a wstęp na nią jest wolny

Zapraszamy do odwiedzenia galerii fotografii autorstwa Krzysztofa Janczarka prezentującej zaledwie garstkę owoców pracy modelarzy i dioramistów – na naszym fanpage w serwisie Facebook (dostępna także bez logowania).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ