FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Interwencje

Trwa usuwanie usterek wzdłuż nowej linii tramwajowej

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Pod koniec ubiegłego tygodnia wykonawca inwestycji w ramach gwarancji rozpoczął usuwanie usterek wzdłuż linii tramwajowej, która powstała w 2012 roku.

10 czerwca 2014 roku zorganizowany został przegląd usterek na nowym odcinku linii tramwajowej. Z przeglądu sporządzono protokół usterek i wykonawca do 18 sierpnia 2014 roku miał czas na ich usunięcie. Niestety mimo deklaracji wykonawca nie wykonał przedmiotowych robót w wyznaczonym terminie i tak na usunięcie usterek musieliśmy czekać ponad rok.

Obecnie usuwane są wyłącznie usterki, które dotyczą pęknięć w asfalcie, ale jeszcze w tym miesiącu naprawiony będzie zapadnięty asfalt między torowiskiem na skrzyżowaniu ul. Orkana i ul. Jagiellońskiej.
 
Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku usunięto usterki związane z zapadniętą kostką w okolicach estakady oraz na peronach tramwajowych PZU.
 
Budowa linii tramwajowej ruszyła 19 sierpnia 2010 roku. Natomiast oddana do użytku została po dwóch latach, a mianowicie 3 września 2012 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 80 mln złotych. Nowa linia tramwajowa łączy pętle przy Fieldorfa-Nila z wybudowaną pętla przy ulicy Limanowskiego. Nowy odcinek linii tramwajowej przebiega al. Niepodległości, ul. Jagiellońską, ul.Orkana, al. 11 listopada, ul. Jesienną, ul. Rakowską, ul. Żarecką i kończy na pętli przy ulicy Limanowskiego.

 

Pełną fotorelację znajdziesz na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ