FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

ZŁAMANE DRZEWKA PRZY LEGIONÓW – POSZUKIWANI SPRAWCY

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

W nocy z 14 na 15 września doszło do aktu wandalizmu wzdłuż ulicy Legionów. Zniszczonych, złamanych lub wygiętych zostało kilkadziesiąt rosnących tam drzewek. Straty – nie licząc kosztów pięcioletniej pielęgnacji – oszacowano na blisko 16 tys. zł. Wydział Ochrony Środowiska liczy na pomoc mieszkańców w ustaleniu sprawców zniszczeń.

Drzewa zostały połamane na dosyć długim odcinku ul. Legionów – od ul. Olsztyńskiej do ul. Odlewników. Zniszczono w sumie 25 brzóz (3 z nich zostały wygięte), 6 grabów pospolitych i 3 lipy. Połamane zostały też zabezpieczające drzewka paliki.

Według wstępnych wyliczeń Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta, który we wtorek zinwentaryzował szkodę, szacunkowa wartość drzew wraz z nasadzeniem, nie uwzględniając kosztów ich dotychczasowej pielęgnacji, wynosi blisko 16 tys. zł.

Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadzone przez policję, ale już teraz Wydział Ochrony Środowiska UM apeluje do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego – godnego napiętnowania – incydentu.

Kontaktować można się zarówno z policją, jak i sekretariatem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa UM (tel. 34 3707416, osr@czestochowa.um.gov.pl).

Znajdziesz nas także na Facebook.

dodane przez: Marcin Biś
źródło: BP UM Częstochowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ