FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: marzec 2023

Powstaje kolejny blok komunalny przy ul. Bardowskiego

W przyszłym roku ma zostać oddany do użytku nowy miejski budynek mieszkaniowy z 43 mieszkaniami z czego 10 dla osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja kosztuje 11,2 mln zł i jest dofinansowana z programu wsparcia budownictwa komunalnego i socjalnego.

14. Jarmark Wielkanocny już w ten weekend

Już po raz 14. w Częstochowie odbędzie się Jarmark Wielkanocny, który w tym roku okraszą  koncerty – zespołu AmperA i Amelii Cierpiał oraz występy dzieci i młodzieży. Nie zabraknie także rozstrzygnięć konkursów nie tylko kulinarnych. To już tradycja, że w klimat…

Exact Systems rusza na podbój Francji

Częstochowska firma zadba o francuską produkcję motoryzacyjną i  rozszerzy zakres świadczonych usług. To 12. europejski rynek, który chce podbić. Spółka tworzy joint venture z francuskim partnerem SNECI i będzie kontrolować oraz wspierać produkcję samochodów i części do nich w zakładach nad Sekwaną.

Wygrana Włókniarza w drugim sparingu

W środowe popołudnie (29 marca) rozegrano sparingowe spotkanie pomiędzy Włókniarzem Częstochowa, a For Nature Solutions KS Apatorem Toruń.  Rewanżowy mecz  znakomicie otworzyły Lwy, które po pierwszej serii prowadziły (18:6). Na szczególną uwagę zasługiwała postawa Kajetana Kupca, który po 2 wyścigał miał…

Częstochowscy policjanci zatrzymali 41-letniego włamywacza

Zatrzymany 41-latek oraz zabezpieczone łupy pochodzące z kradzieży — to efekt akcji kryminalnych z częstochowskiego komisariatu pierwszego. Mundurowi zatrzymali mieszkańca Częstochowy, który włamał się do lokalu gastronomicznego i ukradł z niego sprzęt AGD oraz sporą ilość alkoholu. Jak się okazało,…

Częstochowa zabiega o oddziały przygotowania wojskowego

Oddziały te miałyby funkcjonować już od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych i ,,Kochanowskim”. Zgodę musi wydać resort obrony – dlatego Rada Miasta podjęła uchwały w sprawie złożenia do MON odpowiednich wniosków.

Drogowcy ruszają z pozimowymi porządkami i naprawami ulic

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ruszył ze sprzątaniem wszystkich ulic, chodników i dróg rowerowych po okresie zimowym. Na początek ścisłe centrum, później dzielnice ościenne – by skończyć przed świętami wielkanocnymi.

Wygrana Michelsena w Memoriale im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego

W sobotę (25 marca) na Arenie zielona-energia.com rozegrano 49. Memoriał imienia Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Najstarsze cykliczne zawody żużlowe pod Jasną Górą zakończyły się zwycięstwem Mikkela Michelsena (Włókniarz Częstochowa). Na drugim miejscu uplasował się Maksym Drabik, a trzeci był Leon Madsen – obaj reprezentujący biało-zielone barwy.

Nowy prezes Rakowa z wizytą u prezydenta Częstochowy

Nowy prezes Rakowa Częstochowy Piotr Obidziński spotkał się prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem. Rozmowa dotyczyła finiszu rozgrywek Ekstraklasy oraz dalszej współpracy między miastem a klubem.

30. rocznica powstania Domu Dziennego Pobytu w Częstochowie

W środę, 22 marca podopieczni Domu Dziennego Pobytu przy ul. Focha 71a wraz z opiekunami obchodzili 30. rocznicę powstania swojej placówki. Były występy, uroczysty poczęstunek oraz gratulacje od Prezydenta Miasta i życzenia od zaproszonych gości.