FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: styczeń 2023

Alkomaty dla częstochowskiej policji

Miasto przekazało środki na zakup 6 alkomatów, dzięki którym przy częstochowskich komisariatach policji można sprawdzić trzeźwość. To inicjatywa służąca bezpieczeństwu mieszkanek i mieszkańców.   

Liczniki czasu zmiany świateł w innych lokalizacjach Częstochowy

Liczniki nadal będą odmierzać kierowcom sekundy do zmiany świateł – tyle że w nieco zmodyfikowanych lokalizacjach. Na kilku skrzyżowaniach zamiast liczników mamy tzw. system akomodacyjny.  

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023 w Częstochowie

29 stycznia po raz 31. zagrała w Częstochowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznej zbiórki było: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

System miejskiego monitoringu wzbogacił się o kolejne kamery

Obsługiwany przez Straż Miejską system miejskiego monitoringu wzbogacił się o kolejne kamery.Częstochowski monitoring wizyjny, którego centrum znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej, został rozbudowany o dwa nowe punkty kamerowe: przy amfiteatrze na Promenadzie im. Czesława Niemena w dzielnicy Północ oraz…

Andrzej Niewulis został nowym zawodnikiem Miedzi Legnica

Andrzej Niewulis po ponad pięciu latach gry w czerwono-niebieskich barwach żegna się z Rakowem Częstochowa. 33-letni zawodnik opuszcza na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do Miedzi Legnica.

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał AZS AGH Kraków i utrzymał pozycję lidera

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:21, 25:20) w meczu 18. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn i utrzymali pozycję lidera rozgrywek! MVP sobotniego starcia został wybrany Damian Kogut.

Policja poszukuje właściciela agresywnego psa

Dzisiaj rano na Rakowie agresywny pies w typie amstaff zagryzł mniejszego pieska. Ugryzł również jego właściciela i próbował zaatakować 2 inne spacerujące nieopodal psiaki. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów agresywne zwierzę zostało obezwładnione i trafiło do schroniska. Częstochowska policja…

Raków Częstochowa pokonał lidera ukraińskiej ekstraklasy

Raków Częstochowa wygrał 3:1 z SK Dnipro-1 w ostatnim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Turcji. Bramki dla Medalików zdobyli Patryk Kun, Ivi López oraz Tomáš Petrášek.

Miejskie Przedszkole nr 13 przy ul. Gwiezdnej 2 przeszło termomodernizację

Miejskie Przedszkole nr 13 przy ul. Gwiezdnej 2 przeszło termomodernizację. Inwestycja kosztowała blisko 1,1 mln zł. To jedna z 9 miejskich placówek oświaty, w których w 2022 r. sfinalizowano prace związane z ociepleniem i odnowieniem budynków.

Raków Częstochowa zremisował z NK Olimpija Ljubljana w trzecim meczu sparingowym

Raków Częstochowa zremisował 3:3 z NK Olimpija Ljubljana w trzecim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji. Bramki dla Medalików zdobyli Marcin Cebula, Sebastian Musiolik oraz Olivier Sukiennicki.