FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: październik 2022

Przebudowa DK-91. Od 3 listopada nowa organizacja ruchu

Nowy etap prac przy przebudowie DK-91 od alei Jana Pawła II do ul. Rakowskiej wymusza od 3 listopada (czwartek) nową tymczasową organizację ruchu, która z ewentualnymi modyfikacjami ma obowiązywać do późnej jesieni przyszłego roku.

Od początku listopada zmiany w komunikacji miejskiej oraz powrót tramwaju na Kucelin

Od 1 listopada 2022 r. – w odpowiedzi na wnioski mieszkańców –  nastąpią zmiany na niektórych liniach autobusowych MPK w Częstochowie. Będą to korekty kursów, na linii 21 modyfikacja trasy jest związana z zakończeniem prac na ul. Złotej, uruchomiona zostanie też…

Podziękowanie za organizowanie pomocy dla osób dotkniętych rosyjską agresją wobec Ukrainy

Firma Hegelmann zorganizowała spotkanie dla częstochowskich stowarzyszeń, szkół, instytucji, firm czynnie włączających się w organizowanie pomocy dla osób dotkniętych rosyjską agresją wobec Ukrainy.   

Zielone ściany w ramach Stop Smog

Zielone ściany pojawiły się na budynkach ośmiu szkół podstawowych, Hali Polonia i siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg. Dodatkowa instalacja powstała także na Starym Mieście.   

Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w okolicach cmentarzy

Jak co roku w rejonie 6 częstochowskich nekropolii na czas listopadowego święta czekają nas zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Niektóre zmiany wprowadzone zostaną przed 1 listopada. W sam Dzień Wszystkich Świętych MPK wprowadza cztery linie specjalne między cmentarzami.

Zakończyła się realizacja zadania „Komfortowy spacer wałami nad Wartą”

„Komfortowy spacer wałami nad Wartą” to zadanie za blisko 70 tys. zł, które zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Zaawansowane prace na kolejnych inwestycjach drogowych w Częstochowie

Dobiegają końca prace na budowie odwodnienia ul. Traugutta wraz z jej gruntowną przebudową i budowie nowej ul. Mehoffera w Częstochowie. Oddanie do użytku obu zadań nastąpi jeszcze tej jesieni. Rozbudowa ul. Jesiennej do ul. Bór wraz z przebudową istniejącego śladu…

SENIORALIA 2022

Seniorki i seniorzy otrzymali symboliczne klucze do bram miasta. Piątek był dniem „rekreacyjnym”, a sobota już w pełni koncertowa i taneczna. W piątek, 21 października w Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęły się Senioralia 2022. Klucze do bram miasta wręczyli wspólnie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i jego…

„Często nocą” – to inicjatywa grupy częstochowskich gastronomików, której patronuje miasto

Lokale w centrum miasta czynne w tygodniu do 1 w nocy (kuchnia do północy), codziennie dyżur w innej lokalizacji, z innym typem kuchni – to inicjatywa grupy częstochowskich gastronomików, której patronuje miasto.

Miejskie Przedszkole przy Sabinowskiej po termomodernizacji

Miejskie Przedszkole nr 9 zostało ocieplone, zyskało nową elewację oraz taras. Koszt inwestycji wyniósł ponad 741 tys. zł.