FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: wrzesień 2022

Kolejne małżeństwa obchodziły w Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz Złotych Godów

Kolejne małżeństwa obchodziły w Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz Złotych Godów. Tym razem świętowało 19 par.

Częstochowski finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się 5 października (środa) o godzinie 16:00.  Pierwotnym terminem imprezy była środa (21 września). Na przeszkodzie stanęły wówczas opady deszczu oraz niekorzystne prognozy pogody.

Prezydent Częstochowy otworzył ważną konferencję dla branży motoryzacyjnej

Konferencja MOTO IDEA to jedno z najważniejszych spotkań reprezentantów sektora automotive. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, zaproszony przez organizatora – firmę Exact Systems, otworzył  we wtorek, 27 września to wydarzenie.

Miasto ogłosiło kolejny przetarg na dostawę prądu dla jednostek miejskich w 2023 r.

Częstochowa ogłosiła kolejny przetarg na dostawę prądu dla jednostek miejskich w 2023 r. Do pierwszego nikt się nie zgłosił. Związek Miast Polskich interweniuje w sprawie sytuacji na rynku energii.

Absolwenci „Sienkiewicza” świętowali jubileusz szkoły

Absolwenci IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza mieli niebagatelny powód do spotkania i wspólnego świętowania – ich szkoła liczy sobie 160 lat i z tego tytułu obchodziła jubileusz.

Szymon Ludwiczak Indywidualnym Mistrzem Polski 250cc! Marcel Kowolik tuż za podium

Fantastyczne wieści prosto z Gdańska! Szymon Ludwiczak zajął 2. miejsce w rozegranym nad morzem trzecim finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii 250cc. Szymon zgromadził jednak na tyle dużo punktów, że wystarczyło mu to, aby sięgnąć po upragniony tytuł!

Podpisano umowę na rewitalizację placu Pamięci Narodowej

20% płyt granitowych z placu Pamięci Narodowej w Częstochowie ma zostać zastąpiona zielenią. Pojawi się też szpaler platanów. Prace kosztem blisko 1,4 mln zł mają potrwać do końca listopada.    

Miejscy radni nadali nowe nazwy dla dwóch ulic

Podczas ostatniej sesji miejscy radni nadali nowe nazwy ulicom – będzie Rozmarynowa i przedłużenie dla Małopolskiej.

Włókniarz Częstochowa brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski

Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa z wielkim przytupem wywalczył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w sezonie 2022! Kapitalna dyspozycja wszystkich zawodników sprawiła, że w meczu rewanżowym biało-zieloni pokonali For Nature Solutions Apator Toruń aż 59:31. Tym samym z przewagą 26 punktów w…

80. rocznica rozpoczęcia likwidacji Getta w Częstochowie

W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia likwidacji częstochowskiego getta. W nocy z 21 na 22 września 1942 r. teren getta otoczyły niemieckie oddziały policyjne oraz oddziały policji pomocniczej. Podczas całej akcji przeprowadzono selekcję ludności żydowskiej na obecnym placu Daszyńskiego….