FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: sierpień 2022

Ceny biletów na ćwierćfinał PGE Ekstraligi bez zmian!

Wiadomo już, że w ćwierćfinałach PGE Ekstraligi drużyna zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa  zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 sierpnia we Wrocławiu, z kolei rewanż na Arenie zielona-energia.com  w Częstochowie zaplanowano tydzień później (niedziela – 28 sierpnia, godzina 19:15).

Tomasz Blukacz: Budowa toru speedrowego na Wrzosowiaku to strzał w 10 -tkę (wywiad)

Z Tomaszem Blukaczem, radnym Lewicy oraz byłym zawodnikiem Lwów Częstochowa, obecnie zaangażowanym w rozwój sportu w Częstochowie – rozmawialiśmy m.in. o nowym torze speedrowerowym w dzielnicy Wrzosowiak, szkółce Lwy Avia Częstochowa i zaangażowaniu się młodych ludzi w uprawianie tej dyscypliny.

Leszno zdobyte !! Włókniarz Częstochowa pokonał Unię Leszno

Podczas piątkowego spotkania w Lesznie był afrykański upał, amerykański huragan, a także brytyjska ulewa. Wszystko to jednak z happy endem dla zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa. Po raz pierwszy od 2013 wygrywamy z Fogo Unią Leszno na ich terenie (40:50). Punkt bonusowy…

Pierwsza porażka Rakowa w sezonie

Raków Częstochowa przegrał 0:1 z Górnikiem Zabrze w meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy odnosząc tym samym pierwszą porażkę w sezonie.

Porażka Skry z Termalicą Bruk-Bet

W niedzielę 7 sierpnia Skra Częstochowa uległa Termalice Bruk – Bet Nieciecza 0:2. Mimo porażki piłkarze Skry mogą wyciągnąć z meczu wiele pozytywnych wniosków. 

Rozbudowa DK-46 – powstaje nowy ślad drogi

Zaawansowane są już prace przy budowie nowego odcinka łączącego ul. św. Jadwigi z ul. Pułaskiego w ramach rozbudowy DK-46. Cała inwestycja ma zakończyć się w IV kwartale 2023 r.

Bezpłatny odbiór elektroodpadów

Przypominamy, że trwa zbiórka elektroodpadów realizowana nieodpłatnie na terenie całego miasta. Elektroodpady odbierane są od mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji.