FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: sierpień 2022

Częstochowa wspiera dialog społeczny z przedsiębiorcami

Częstochowa podpisała list intencyjny w sprawie Kodeksu Dobrych Praktyk ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest jednym z trzech polskich miast w projekcie wspierającym dialog społeczny z przedsiębiorcami.  List podpisali 30 sierpnia w Urzędzie Miasta Aneta Janik-Barciś – Prezes Związku Przedsiębiorców…

Trwają prace przy rozbudowie ul. Jesiennej do ul. Bór

Inwestycja o wartości 15,5 mln zł ma zakończyć się w maju przyszłego roku.  Nowe połączenie drogowe poprawi układ komunikacyjny w południowej części miasta.

Włókniarz Częstochowa pokonał Spartę Wrocław i meldujemy się w półfinale PGE Ekstraligi!

Po początkowo deszczowym, ale kapitalnym w wykonaniu zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa spotkaniu oficjalnie biało-zieloni meldują się w półfinale tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. W rewanżu z wciąż jeszcze aktualnym drużynowym mistrzem Polski częstochowianie zwyciężyli bowiem różnicą aż 14 punktów (52:38), co w…

CUK rozpisał przetarg na zaprojektowanie i wykonanie ,,zielonych ścian”

Centrum Usług Komunalnych rozpisało przetarg na zaprojektowanie i wykonanie ,,zielonych ścian” – czyli pokrytych odpowiednimi gatunkami roślin murów oraz tzw. ogrodu wertykalnego przy ul. Strażackiej. ,,Zielone ściany” muszą być zainstalowane tak, aby dały się w przyszłości rozbudowywać. Wykonawca będzie musiał…

Od 1 września zostanie wprowadzona zmiana taryfikatora biletowego dla przejazdów środkami MPK w Częstochowie

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie od 1 września zostanie wprowadzona zmiana taryfikatora biletowego dla przejazdów środkami MPK w Częstochowie, w którym będą premiowane usługi elektroniczne, a bilet jednorazowy przybierze elastyczną formę czasową. Nadal w bardzo preferencyjnych cenach, na…

Wodny tor przeszkód w Parku Lisiniec

Jak informuje częstochowski MOSiR w ostatni weekend sierpnia na kąpielisku nad zbiornikiem Adriatyk będzie można skorzystać z wodnego toru przeszkód.   

30. Dni Częstochowy

Tradycyjnie pod koniec sierpnia mieszkańcy Częstochowy spotykają się podczas święta miasta. Tym razem będą to robić po raz 30. i ten okrągły jubileusz jest pretekstem do hucznej zabawy oraz wyjątkowego koncertu plenerowego.

Miasto ogłosiło przetarg na modernizację stadionu ,,SKRY”

Oferty w przetargu na prace budowlane przy ul. Loretańskiej można składać do 8 września. Efektem robót ma być m.in. podgrzewana, odwodniona płyta boiska oraz nowoczesne oświetlenie. Przetarg dotyczy wykonania dokumentacji projektowo-budowlanej oraz samych robót na obiekcie użytkowanym przez częstochowski klub.

196. rocznica połączenia starej i nowej Częstochowy

W tym roku przypada 196. rocznica połączenia dwóch organizmów miejskich osady przyklasztornej Nowa Częstochowa (Częstochówka) i Starej Częstochowy. Całość procesu, który to trwał od roku  1823 zakończył się wydaniem Postanowienia Rady Administracyjnej Królestwa Polskiego w dniu 19 sierpnia 1826 r….

Finisz prac przy ul. Złotej w Częstochowie – ostatnie utrudnienia

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że dobiegają końca prace związane z budową od podstaw ul. Złotej wraz z podziemną i naziemną infrastrukturą towarzyszącą pomiędzy ulicami: Mirowską a Legionów.