FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: czerwiec 2022

MPK w Częstochowie: Od lipca zmiany na liniach autobusowych nr 25 i 69

Obsługę komunikacyjną ulic Malowniczej i Zdrowej na terenie Częstochowy od lipca przejmie linia 25,  a Brzezin w gminie Poczesna – linia 69.

Rozbudowa DK-46 – ulicy Głównej i ulicy Przejazdowej

Przebudowa drogi krajowej nr 46 czyli ulic Głównej oraz Przejazdowej wraz z budową obejścia ulicy św. Barbary jest jedną najważniejszych inwestycji drogowych prowadzonych na terenie naszego miasta. Jest to także jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat,  która to spowoduje zwiększenie…

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił właśnie przetarg na budowę wybiegu dla psów w dzielnicy Ostatni Grosz

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił właśnie przetarg na budowę wybiegu dla psów w dzielnicy Ostatni Grosz, który powstanie przy ul. Niedługiej w okolicach rzeki Stradomka.

Pomoc z Częstochowy trafiła wraz z konwojem MPK na Ukrainę

Dzięki wspólnym działaniom służb miejskich, koordynowanym przez MPK w Częstochowie, kolejne wsparcie trafiło do walczących z rosyjskim najeźdźcą Ukraińców. Tym razem przed kilkoma dniami swój cel w mieście Chmielnicki osiągnął konwój składający się z czterech autobusów i pomocy rzeczowej zebranej…

Dołącz do Nas !

Jesteś pasjonatem miasta? Lubisz robić zdjęcia i chcesz się nimi podzielić ? Masz dryg dziennikarski? Nie zwlekaj spróbuj swoich sił jako korespondent serwisu fotoreportersko-prasowym Fotoczewa !

Zakończyła się rozbudowa i przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 38 przy ul. Okulickiego

Zakończyła się rozbudowa i przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 38 przy ul. Okulickiego. Kosztowała 3 mln zł – z dofinansowaniem ze środków europejskich. Obecnie miasto realizuje w 9 placówkach oświatowych inwestycje termomodernizacyjne za kwotę 32,5 mln zł.  

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poprawi bezpieczeństwo przy kilkunastu newralgicznych przejściach dla pieszych

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poprawi bezpieczeństwo przy kilkunastu newralgicznych przejściach dla pieszych. Projekty zrealizuje do jesieni tego roku.

Miasto uczciło kolejną rocznicę powrotu Sybiraków

Przedstawiciele częstochowskiego samorządu uczcili kolejną rocznicę powrotu polskich rodzin ze zsyłki na Syberię. W niedzielę, 19 czerwca zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak, radny Paweł Ruksza i naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski, w asyście Straży Miejskiej, złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą przy…

Historia przyłączenia do Częstochowy dzielnicy Raków

W tym roku mija 102 lata od podjęcia  przez Radę Miejską  2 czerwca 1920 roku uchwały w sprawie przyłączenia  do Częstochowy osady Raków (wraz Dąbiem). Po latach starań w 1928 roku licząca niespełna 6 tys. mieszkańców osada przemysłowa włączona została…

Początek sezonu kąpielowego w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec” i na Pływalni Letniej

W najbliższą sobotę (18 czerwca) rozpoczyna się sezon kąpielowy w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec” i na Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów 45.