FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: czerwiec 2022

Pływalnia Letnia przy Dekabrystów w lipcu czynna dłużej

Pływalnia Letnia MOSiR będzie w lipcu czynna od godz. 10 do 20, Park Wodny w Częstochowie, który w tym roku miał już ponad 112 tysięcy odwiedzających, zaprasza codziennie do godz. 22.

Na lipiec zgłoszono 45 pielgrzymek, które będą przechodzić lub przejeżdżać przez Częstochowę

Łącznie do naszego miasta przyjdzie w nich,  przybiegnie, przyjedzie na rowerze, rolkach lub koniach ponad 7,7 tys. osób. Największej liczby pielgrzymów możemy spodziewać się 15 lipca, wtedy do miasta wejdzie m.in. pielgrzymka z Poznania (licząca ponad 1300 osób) oraz z Przemyśla (1000…

Od 1 lipca zmiany w komunikacji miejskiej na kilku liniach

Biuro Inżyniera Ruchu przypomina, że od 1 lipca zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej na kilku liniach.

„Twoje bezpieczne mieszkanie” – kampania informacyjno-prewencyjna

„Twoje bezpieczne mieszkanie” to hasło kampanii informacyjno-prewencyjnej, za którą odpowiada Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” oraz Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Straż Miejska w Częstochowie podpowiada jak zachować się podczas upałów

Częstochowska Straż Miejska przypomina – podczas upałów nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach.

Komunikat MZD po otwraciu ofert w przetargu na pozostałe prace przy przebudowie DK-91

27 czerwca nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na wykonanie pozostałego zakresu prac przy przebudowie al. Wojska Polskiego w Częstochowie (DK-91).

Światowe Forum Miejskie z udziałem prezydenta Częstochowy

W Katowicach odbywa się właśnie Światowe Forum Miejskie (WUF). Reprezentujący Częstochowę prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wziął udział w debacie poświęconej Krajowej Polityce Miejskiej oraz w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich, które znalazły się w programie wydarzenia.

Od 4 lipca zamknięty zostanie przejazd kolejowy przy ulicy Osada Młyńska

Od 4 lipca, w związku z pracami związanymi z rozbudową DK – 46 nastąpi tymczasowe zamknięcie przejazdu kolejowego ,,Wigolen” przy ulicy Osada Młyńska.

Ogłoszono przetarg na rewitalizację Placu Pamięci Narodowej

Centrum Usług Komunalnych ogłosił przetarg na rewitalizację Placu Pamięci Narodowej. W ramach inwestycji powstanie nowa zieleń.

Włókniarz Częstochowa lepszy od Stali Gorzów

Po kapitalnym widowisku na Arenie zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zwyciężył z Moje Bermudy Stalą Gorzów 50:40. Biało-zieloni w niedzielę heroiczną walkę, a kapitalne zawody odjechał Jakub Miśkowiak, który przy swoim nazwisku zapisał aż 15 punktów w 6 startach. W dwumeczu padł…