FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Rok: 2022

„Charytatywnie dla zwierząt” – finał akcji

Ponad 2 tony karmy, 150 koców, leżanki i inne akcesoria udało się zebrać w czasie akcji „Charytatywnie dla Zwierząt” zorganizowanej w częstochowskich szkołach i przedszkolach oraz wspartej przez sponsorów.

Finał termomodernizacji w Szkole Podstawowej nr 36

Szkoła Podstawowa nr 36 to kolejna placówka, w której zakończono prace w ramach miejskiego zadania „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”. Inwestycja kosztowała blisko 3,4 mln zł.

Częstochowa otrzymała wyróżnienie za promocję zdrowia

Częstochowa otrzymała wyróżnienie – certyfikat ,,Samorząd Promujący Zdrowie” w III edycji konkursu organizowanego przez Quality Institute. Finałowa gala odbyła się 19 grudnia w Krakowie. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk otrzymał nagrodę ,,Laur Nowoczesności” – wyróżnienie dla osób kierujących jednostkami samorządu terytorialnego, którym przyznano certyfikat.

Częstochowscy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali troje przestępców poszukiwanych listami gończymi

Kryminalni zajmujący się tropieniem przestępców ukrywających się przed organami ścigania w ciągu 2 dni zatrzymali 3 przestępców poszukiwanych listami gończymi. Dwoje z nich ukrywało się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju i wpadło w ręce częstochowskich „poszukiwaczy” zaraz po powrocie…

Kolejna szkoła po termomodernizacji

Zakończyła się termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 przy ul. Łukasińskiego w Częstochowie. Inwestycja kosztowała 2 mln 264 tys. zł.

Radni uchwalili budżet Częstochowy na 2023 rok

Wydatki w wysokości 1 mld 855,3 mln zł, w tym 516,7 mln zł na inwestycje (czyli blisko 28% ogółu wydatków), przy dochodach 1 mld 641,1 mln zł to główne wskaźniki budżetu Miasta Częstochowy 2023 przyjętego przez Radę Miasta Częstochowy.

Stowarzyszenie Speedway Fan Club Częstochowa podsumowało sezonu

W piątek 16 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury Stowarzyszenie Speedway Fan Club Częstochowa zorganizowało coroczną wigilię wraz z podsumowaniem sezonu.

Radni przeciwko opłacaniu lekcji religii przez miasto

Na ostatniej sesji Rady Miasta przyjęto stanowisko w sprawie apelu o likwidację finansowania lekcji religii z budżetu miasta Częstochowy.

Częstochowskie inwestycje w poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

Kilkanaście przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych na terenie miasta zostało objętych w ostatnim czasie pracami, które poprawią bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niektóre z nich to rozwiązania innowacyjne w skali kraju.

Licealiści z „Sienia” w szpitalu w ramach spontanicznej akcji

Młodzież z IV LO im. Henryka Sienkiewicza, na czele z Natalią Błaszczyk z okazji mikołajek odwiedziła dzieci, które były na oddziale pediatrycznym Szpitala Miejskiego im. Dr Tytusa Chałbińskiego.