FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Rok: 2022

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę kolejnego budynku komunalnego

Tym razem – w dzielnicy Ostatni Grosz, przy ul. Bardowskiego. Miasto rozstrzygnęło przetarg na jego budowę. Inny budynek komunalny powstaje właśnie na Rakowie.  Przy ul. Piotra Bardowskiego ma stanąć czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 1800 m kw. Pomieści 43 mieszkania –…

CzęstoZielona – pierwszy w Częstochowie ogród deszczowy

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 16 został założony pierwszy w Częstochowie ogród deszczowy. Jego budowie towarzyszyły warsztaty promujące właściwe gospodarowanie wodami opadowymi.

Kolejna inwestycja Stoelzle Częstochowa

17 maja w siedzibie Stoelzle Częstochowa odbyło się wkopanie szklanego kamienia węgielnego pod budowę nowej wanny szklarskiej, pieca szklarskiego oraz linii technologicznych. Jest to kolejna inwestycja, po Centrum Logistycznym i uruchomieniu nowej linii produkcyjnej w dziale dekoracji, która pochłonie łącznie…

Powstanie koncepcja zagospodarowania Doliny Warty

Miasto zleciło ją ekspertom – architektom krajobrazu. Ich zadaniem jest powiązać dbałość o przyrodę tego obszaru z jego potencjałem wypoczynkowym. Wypracowana przez nich wizja przejdzie konsultacje społeczne.

Od 23 maja rusza nabór projektów zadań do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego

Wzorem poprzednich lat, nabór projektów zadań do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego odbywać się będzie drogą elektroniczną – na platformie online. Potrwa do 12 czerwca.

Przedstawiciele samorządu oficjalnie pogratulowali piłkarzom i władzom Rakowa

W imieniu mieszkanek i mieszkańców przedstawiciele samorządu – przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny i prezydent Krzysztof Matyjaszczyk odwiedzili siedzibę RKS Raków, by oficjalnie pogratulować piłkarzom i władzom klubu ostatniego sukcesu – zdobycia Pucharu Polski w piłce nożnej.

Miasto po raz kolejny wsparło uczelnie

Miasto po raz kolejny wsparło Uniwersytet im. Jana Długosza oraz Politechnikę Częstochowską dotacjami z programu „Akademicka Częstochowa”. W ostatnich siedmiu latach samorząd na ten cel przeznaczył blisko 1,6 mln zł.

Ul. Złotą pojedzie komunikacja miejska ? Jest na to duża szansa

Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu przebudowy ul. Złotej na odcinku od ulicy Legionów do ulicy Mirowskiej zostanie skierowany tam publiczny transport zbiorowy. O takie rozwiązanie w tej części miasta wnioskowała radna Lewicy Małgorzata Iżyńska.

VI Częstochowski Festiwal Podróżniczy ,,Za horyzontem”

Od 13 do 14 maja potrwa VI Festiwal Podróżniczy ,,Za horyzontem”. W programie m.in. prelekcje, wystawy fotograficzne czy projekcja filmowa. Gościem specjalnym będzie Mirosław Hermaszewski. Wstęp bezpłatny. Celem zainicjowanego w 2014 roku częstochowskiego Festiwalu Podróżniczego ,,Za Horyzontem” jest propagowanie wiedzy o…

15 maja rusza kolejna edycja eventu „MotoAsy”

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z częstochowskim Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zaprasza 15 maja na kolejną edycję eventu „MotoAsy”. W programie doskonalenie techniki prowadzenia jednośladu na placu manewrowym, test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i…