FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: styczeń 2021

KMP w Częstochowie podsumowała rok 2020

W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się odprawa roczna, podsumowująca pracę miejscowej Policji w 2020 roku. Szef częstochowskich stróżów prawa omówił osiągnięte wyniki oraz podziękował za dotychczasową służbę w tym trudnym czasie. Odprawa odbyła się w formie wideokonferencji.

,,Twarze Przyszłości” – podsumowanie miejskiego projektu

Miejski projekt ,,Twarze Przyszłości” towarzyszył zeszłorocznemu jubileuszowi 800-lecia pierwszej historycznej wzmianki o naszym mieście. Poznaliśmy nieco bliżej 88 młodych osób, które z racji swoich osiągnięć już mogą uchodzić za ,,ambasadorów Częstochowy”, a z pewnością jeszcze usłyszymy o nich wiele dobrego.

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19 przez SMS

Osoby powyżej 70 roku życia mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 przez SMS, pod numerem 664 908 556. 

29 finał WOŚP – „Gramy z głową”

W najbliższą niedzielę (31 stycznia) odbędzie się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku impreza przeniesie się jednak do Internetu.

Częstochowa zdobyła unijne środki na zakup elektrycznych autobusów

Miasto pozyskało 7,5 miliona złotych dofinansowania unijnego na zakup 4 autobusów elektrycznych i dwóch mobilnych stacji ładowania. Całkowita wartość projektu to 11 mln zł.

Korekta rozkładu linii 68 od 1. lutego

Na wniosek gminy Poczesna, od najbliższego poniedziałku ulegają zmianie godziny odjazdów dwóch kursów we wszystkie dni tygodnia. 

Organizacja centrów przesiadkowych w Częstochowie. Konferencja prasowa na symboliczne zakończenie inwestycji

Dziś (tj. 25.01) odbyła się konferencja prasowa poświęcona organizacji węzłów przesiadkowych w Częstochowie, które będą służyć mieszkańcom miasta i regionu. Spotkanie odbyło się na terenie centrum przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego, jednego z trzech wybudowanych.

Linie 18, 30 i 33 z pętlami na nowym centrum przesiadkowym przy ul. Piłsudskiego

Od wtorku, 26 stycznia ulegną na stałe trasy trzech linii autobusowych MPK. Dotrą one do wybudowanego węzła przesiadkowego przy dworcu PKP.

Sroga zima za nami. Czyhają inne niebezpieczeństwa

Za nami kilka mroźnych dni i nocy, które spowodowały wiele zakłóceń m.in. w komunikacji międzymiastowej. Czas na odwilż, jednak nie oznacza to końca utrudnień.

Akcja „Zima” w Częstochowie

Od kilku dni firma zajmująca się zimowym oczyszczaniem miasta pracuje w pełnym wymiarze. Obecnie odśnieżaniem i posypywaniem ulic solą zajmuje się 21 zestawów pługopiaskarek.