FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: wrzesień 2020

Skrócenie trasy linii 65. Bus zastępczy do Zawodzia

Miejski Zarząd Dróg i Transportu, w uzgodnieniu z Urzędem Gminy Poczesna, informuje  skróceniu od soboty, 19 września linii 65 do przystanku KORWINÓW-PAŁAC.

Częstochowskie MPK zakupi 15 autobusów elektrycznych do końca 2020 roku

15 autobusów elektrycznych zakupi częstochowskie MPK do końca 2020 roku. Dostarczy je za 48 mln zł Autosan, który wygrał przetarg. „Elektryki” bez ładowania będą mogły przejechać 240 km.  

Ponad 1000 propozycji zadań zgłoszono do tegorocznego budżetu obywatelskiego

Ponad 1000 propozycji zadań zgłoszono do budżetu obywatelskiego. To rekord w historii wszystkich VII edycji.

Przystanek autobusowy ,,Bacewicz” będzie nieczynny od 14 września do odwołania

Przystanek autobusowy ,,Bacewicz” w kierunku ul. Michałowskiego będzie nieczynny od 14 września do odwołania – informuje MZDiT. Powodem są prace związane z przebudową linii tramwajowej.

Porozumienie z Ikeą. Przedłużenie Korytarza Północnego

Przedstawiciele władz miasta i IKEA podpisali porozumienie, w efekcie którego koncern będzie partycypować w kosztach inwestycji związanych z kontynuacją budowy tzw. Korytarza Północnego od węzła przy ul. Makuszyńskiego w kierunku wschodnim. 

W piątek, 11 września będzie można oddać krew na Placu Biegańskiego

W piątek, 11 września będzie można oddać krew. Dwie mobilne stacje poboru będą stały od godz. 9.00 do 17.00 na Placu Biegańskiego.

W semestrze zimowym zajęcia na UJD będą prowadzone w formie hybrydowej

W semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021 zajęcia dydaktyczne w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie będą prowadzone w formie hybrydowej

Częstochowska policja apeluje do uczestników ruchu drogowego

W związku z dynamicznym wzrostem liczby wypadków śmiertelnych na drogach Częstochowy i powiatu, częstochowska drogówka apeluje do uczestników ruchu drogowego o wyobraźnię za kierownica i rozsądek na drogach.

Niewybuch w al. Armii Krajowej, objazdy autobusów

Z powodu odkrycia niewybuchu na terenie przebudowy linii tramwajowej, zamknięta jest al. Armii Krajowej na odcinku od ul. PCK do ul. Dekabrystów.

Mateusz Złotnicki: Był to mój ostatni sezon w Lwach Częstochowa (wywiad)

Wywiad z Mateuszem Złotnickim, a w nim m.in. wrażenia po wywalczeniu Drużynowego Mistrzostwo I Ligi Okręgu Południowego, turnieju Best Pairs oraz planach na przyszłość.