FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: wrzesień 2020

Mateusz Złotnicki: Był to mój ostatni sezon w Lwach Częstochowa (wywiad)

Wywiad z Mateuszem Złotnickim, a w nim m.in. wrażenia po wywalczeniu Drużynowego Mistrzostwo I Ligi Okręgu Południowego, turnieju Best Pairs oraz planach na przyszłość.

Do końca czerwca 2021 roku w Częstochowie ma powstać 30 stacji ładowania samochodów elektrycznych

Do końca czerwca 2021 roku w Częstochowie ma powstać 30 stacji ładowania samochodów elektrycznych, a w kolejnym etapie – do końca przyszłego roku – jeszcze 21. Zbuduje je Tauron Dystrybucja, czyli lokalny dostarczyciel energii. Sprzyjająca powietrzu elektromobilność, a więc i…

Sprawdź, gdzie w najbliższym czasie będą prowadzone prace drogowe

W czwartek, 10 września, rusza remont nawierzchni sporego odcinka ulic Okulickiego i Kilińskiego. Już od wtorku trwają podobne prace na ulicach Jadwigi i Rocha. Przebudowywane są też chodniki – na ul. Przestrzennej, Krakowskiej czy Marii Skłodowskiej-Curie. Wszędzie tam można obecnie…

W najbliższą sobotę kolejna bezpłatna akcja dezynfekcji prywatnych aut

Kolejna bezpłatna akcja dezynfekcji  prywatnych aut odbędzie się w najbliższą sobotę (12 września) od godz. 10 do 13 na parkingu przed Urzędem Miasta Częstochowy. Przeprowadzi ją ponownie firma Ecco Logic, która zajmuje się m.in. dezynfekcją częstochowskich karetek, oddziałów szpitala miejskiego…

Trwa przebudowa ul. Korczaka (video)

Od kilku tygodni trwa przebudowa ul. Korczaka w Częstochowie. W ramach inwestycji powstanie m.in nowa droga rowerowa oraz zasadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy.

Lwy pokonały Mustang Żołędowo i awansowały do play-off

W niedzielę, (tj 06.09) w ramach VII rundy CS Superligi Lwy Avia Częstochowa pokonały na własnym obiekcie ULKS Mustang Żołędowo 86:62 i awansowały do fazy play-off rozgrywek.  

Czy Włókniarz Częstochowa awansuje do play-off ? (ankieta)

Do zakończenia rundy zasadniczej PGE Speedway Ekstraligi pozostały dwie rundy, a wciąż nie wiadomo jakie zespoły znajdą się w najlepszej czwórce i zmierzą się w play-off.

Przystanek „Politechnika” w kierunku Północy – przeniesiony

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że ze względu na prowadzone prace związane z przebudową torowiska tramwajowego do odwołania przystanek autobusowy POLITECHNIKA w kierunku Północy (dla linii 24, 28, 80 i 123) zostaje przeniesiony przed przejście dla pieszych…

Proekologiczna inwestycja przy ul. Warszawskiej z unijną pomocą

2,2 mln zł ma kosztować termomodernizacja 3 budynków mieszkalnych przy ul. Warszawskiej oraz likwidacja pieców kaflowych w jednych z nich. Celem dofinansowanej z Unii Europejskiej miejskiej inwestycji jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Sport

Patrycja Pacak zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate.

Patrycja Pacak zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Polski w  Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate. Częstochowianka jest jedną z osób biorących udział w tegorocznym miejskim projekcie ,,Twarze Przyszłości”.