FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: sierpień 2020

Pierwszy autobus elektryczny marki Autosan na testach w Częstochowie

W poniedziałek 31.08 na terenie zajezdni MPK w Częstochowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz miasta, zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie i dyrekcji Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie. Była to okazja do zaprezentowania testowego autobusu elektrycznego marki Autosan, który przez…

Imprezy/Uroczystości

Podczas corocznego święta miasta wręczono Nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury

W tym roku otrzymali je Maciej Batorek, Jerzy Bober, Arkadiusz Frania, Marta Honzatko i Agnieszka Półrola. Laureatki i laureaci odebrali nagrody podczas uroczystości w ramach 28. Dni Częstochowy – z uwagi na koronawirusa znacznie skromniejszej niż zwykle.  

Rozstrzygnięto ogłoszone przez Urząd Miasta Częstochowy konkursy ,,Najładniej ukwiecony balkon 2020” oraz „Najładniejsza Działka Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Częstochowie 2020”

Ogródków Działkowych ,,Wypalanki”, a najładniejsze balkony przy ulicach Okólnej i Mościckiego. To wynik letniego konkursu organizowanego przez Urząd Miasta. 

Imprezy/Uroczystości

Z okazji Dni Częstochowy wręczono wyróżnienia, których celem jest uhonorowanie osób i instytucji, które promują miasto

Podczas koncertu z okazji Dni Częstochowy wręczono wyróżnienia, których celem jest uhonorowanie osób i instytucji, które promują nasze miasto, budują jego silną markę i dzięki podkreślaniu jego wyjątkowości sprawiają, że jest pozytywnie rozpoznawalne.

Od 1. września część kursów linii 30 do Mstowa i okolic

Po 30 latach autobusy MPK wracają do centrum Mstowa. Zadanie zostanie zrealizowane poprzez wydłużenie części kursów linii 30.

To już pewne, w dzielnicy Wrzosowiak powstanie kompleks sportowy

To już pewne, w dzielnicy Wrzosowiak powstanie kompleks sportowy, na który składać będzie się tor speedrowerowy oraz boisko do gry w piłkę nożną. Urząd Miasta dokonał właśnie wyboru  najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania.

28. Dni Częstochowy

Z uwagi na trwający w Polsce stan epidemii, koncert z okazji 28. Dni Częstochowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę 29 sierpnia o godzinie 18.00 w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana, dostępny będzie wyłącznie dla zaproszonych gości, w pełnym reżimie…

Nowe nazwy częstochowskich ulic

Pionierzy polskiej kinematografii w ,,Alejach” prowadzili niegdyś kino ,,Odeon” – pokazywali tam m.in. tworzone przez siebie kroniki filmowe. Na mapie miasta pojawią się też ulice ,,Objazdowa” i ,,Mundurowa”. Stosowne uchwały radni podjęli na sesji 27 sierpnia.

1 września wraca roboczy (szkolny) rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Częstochowie

1 września wraca roboczy (szkolny) rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Częstochowie. Tego dnia zostaną też wprowadzone korekty kursów, które obejmą kilkanaście linii MPK. Jeszcze w sierpniu zostanie wznowiona obsługa przystanku autobusowego STADION MIEJSKI przy ul. Orlik-Rückemanna.

Ministerstwo Zdrowia: Powiat kłobucki w żółtej strefie

W czwartek (tj. 27.08.) Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę żółtych oraz czerwonych stref. Wśród powiatów w żółtej strefie znalazł się powiat kłobucki.