FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: lipiec 2020

Ogłoszono przetarg na budowę kompleksu sportowego w dzielnicy Wrzosowiak (video)

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił przetarg na budowę kompleksu sportowego wraz z budową odwodnienia w dzielnicy Wrzosowiak. Inwestycja powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Ogłoszono przetarg na budowę kompleksu sportowego w dzielnicy Wrzosowiak

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił przetarg na budowę kompleksu sportowego wraz z budową odwodnienia w dzielnicy Wrzosowiak. Inwestycja powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Częstochowskie wątki Powstania Warszawskiego

W tym roku obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wielkiego aczkolwiek ostatniego wielkiego zrywu niepodległościowego narodu polskiego w walce z niemieckim okupantem. Powstanie to jak pamiętamy zostało niestety przegrane lecz dowiodło wielkiej odwagi i determinacji Podziemnego Państwa Polskiego, żołnierzy Armii…

Miasto

Muzeum Częstochowskie zaprasza na otwarcie wystawy Świat wycinanek

Muzeum Częstochowskie zaprasza 7 sierpnia na otwarcie wystawy Świat wycinanek Kazimiery Balcerzak. Zobaczymy na niej 40 prac uznanej i wielokrotnie nagradzanej artystki. Początek o godz. 18.00.

Krzysztof Matyjaszczyk wysłał do Premiera Rządu RP kolejny list w sprawie powołania województwa częstochowskiego.

Krzysztof Matyjaszczyk wysłał do Premiera Rządu RP kolejny list w sprawie powołania województwa częstochowskiego. W sytuacji, w której rządzący przymierzają się do podziału województwa mazowieckiego, prezydent Częstochowy domaga się spełnienia obietnic i deklaracji polityków z obecnego obozu władzy, dotyczących powstania…

Pandemia Koronawirusa trwa – zachowaj wszelkie środki bezpieczeństwa

Dotychczas w Częstochowie, dzięki rozwadze mieszkanek i mieszkańców, którzy stosowali się do zasad wprowadzonego reżimu sanitarnego i ograniczali wzajemne kontakty było niewielu chorych. W ostatnim okresie coraz więcej osób przemieszcza się i podróżuje, a wiele osób zapomina o zachowaniu społecznego…

Imprezy/Uroczystości

Bezpieczny Skatepark – kampania edukacyjno-informacyjna

3 sierpnia teren skateparku przy ulicy Fertnera odwiedzi funkcjonariusz policji. Będzie edukował korzystającą z tego miejsca młodzież na temat zasad bezpieczeństwa. Przeprowadzi też konkurs z nagrodami.

Miasto przygotowało plan zabezpieczenia szczytu pielgrzymkowego

Wkrótce rozpocznie się szczyt pielgrzymkowy, związany z obchodami Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jak co roku, miasto przygotowało plan zabezpieczenia medycznego i komunalnego, dodatkowe miejsca parkingowe i drogi ewakuacji. Plan będzie obowiązywał od 31 lipca do 15 sierpnia.

Miasto

Częstochowa antyprzemocowa – wsparcie dla osób doświadczających przemocy

Jakie wsparcie czeka na osoby doświadczające przemocy, jak reagować na przemoc, jak stworzyć osobisty plan awaryjny w sytuacji zagrożenia przemocą – informacje na ten temat zebrane zostały w zakładce „Częstochowa antyprzemocowa” w portalu miejskim.

Trwa wymiana oświetlenia ulicznego wzdłuż modernizowanej linii tramwajowej

Równolegle do trwającej właśnie przebudowy infrastruktury tramwajowej, Miejski Zarząd Dróg i Transportu wCzęstochowie realizuje również wymianę oświetlenia ulicznego wzdłuż  modernizowanej linii. Na większości odcinków stara infrastruktura jest wymieniana na oprawy typu LED.