FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: czerwiec 2020

W piątek Eltrox Włókniarz podejmie Moje Bermudy Stal Gorzów

W piątek, 3 lipca  w ramach IV rundy PGE Ekstralidze  Eltrox Włókniarza Częstochowa na wyjeździe podejmie Moje Bermudy Stal Gorzów.

Policja poszukuje świadków potrącenia pieszego na autostradzie A1 w miejscowości Nierada

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w Częstochowie poszukuje świadków zdarzenia, którzy mogą pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku do którego doszło w dniu 29.06.2020 r., około godziny 02.45 na autostradzie A1, na pasie ruchu w kierunku Łodzi w miejscowości…

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę i przebudowę Miejskiego Przedszkola nr 38

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę i przebudowę Miejskiego Przedszkola nr 38 w dzielnicy Częstochówka-Parkitka. Oferty można składać do 21 lipca.

Na Promenadzie Niemena powstanie „Dinopark”

Urząd Miasta Częstochowy ogłosił przetarg na budowę „Dinoparku”, czyli parku figur dinozaurów, który ma powstać przy Promenadzie Niemena. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. 

Koniec polityki na Jasnej Górze. Jest nowy regulamin

Na Jasnej Górze obowiązuje nowy regulamin dla organizatorów pielgrzymek i innych wydarzeń. W nowym regulaminie widnieje zapis  iż Jasnogórska Kaplica z Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej jest miejscem przeznaczonym wyłącznie do sprawowania liturgii i głoszenia Słowa Bożego przez osoby duchowne. Wypowiedzi…

Oficjalne wyniki wyborów na Prezydenta RP w Częstochowie. Wygrał Andrzej Duda

Obecnie urzędujący prezydent RP Andrzej Duda uzyskał największą liczbę głosów w niedzielnych wyborach na Prezydenta RP w Częstochowie. Jednak jego przewaga nad głównym rywalem Rafałem Trzaskowskim wyniosła jedynie 1,27%. W Częstochowie głos oddało 66,51% uprawnionych. 

Około 150 kierowców skorzystało z możliwości bezpłatnego zdezynfekowania swojego auta

Około 150 kierowców skorzystało w ostatnią sobotę z możliwości bezpłatnego zdezynfekowania swojego auta przed Urzędem Miasta. Tego rodzaju akcja koordynowana przez samorząd to w skali kraju nowość. 

Włókniarz pokonał Spartę Wrocław i pozostał na fotelu lidera

W niedzielę,  28 czerwca w ramach III rundy PGE Ekstraligi Eltrox Włókniarz Częstochowa pokonał na własnym obiekcie Betard Spartę Wrocław 53:37.

Lwy pokonały Orła i obroniły fotel lidera

W niedzielę, 28 czerwca w ramach II rundy CS Superligi Lwy Avia Częstochowa pokonały na własnym obiekcie ASEKO Orzeł Gniezno 77:72 i pozostali liderem CS Superligi.

Wysoka wygrana Skry

W sobotę, 27 czerwca w ramach 28 kolejki II ligi  Skra Częstochowa na własnym obiekcie rozgromiła Gryf Wejherowo 7:0