FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: maj 2020

Zawodnicy Włókniarza wyjechali na tor

W piątek, 29.05 na obiekcie przy ul. Olsztyńskiej znów można było usłyszeć warkot motocykli. To za sprawą treningu, który obył się na Arena zielona-energia.com. O odczuciach po treningu opowiedzieli Jason Doyle oraz Mateusz Świdnicki.

Krzysztof Matyjaszczyk: Obudziliśmy się w innej rzeczywistości i od tego czasu próbujemy ją okiełznać (wywiad)

Z prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem rozmawialiśmy m.in. o tym jak Częstochowa radzi sobie z pandemią koronawirusa,  o formach wsparcia dla przedsiębiorców i podatników, rozpoczętych inwestycjach oraz o stanie samorządu lokalnego, a także o wyborach na prezydenta RP

Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Korczaka

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie ogłosił przetarg na przebudowę ul. Korczaka w Częstochowie. W ramach inwestycji powstanie droga rowerowa oraz zasadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy.

Miasto wciąż oczekuje na postanowienia KIO w sprawie przetargu na przebudowę MSP Raków

Miasto wciąż oczekuje na postanowienia Krajowej Izby Odwoławczej dotyczącego odwołania od przetargu na przebudowę MSP Raków. Po otrzymaniu postawienia miasto niezwłocznie przystąpi do dalszych przewidzianych prawem czynności związanych z przetargiem.

Promenada Śródmiejska na finiszu

Już niebawem mieszkanki oraz mieszkańcy Częstochowy będą mogli korzystać z Promenady Śródmiejskiej, która powstaje na terenie dawnego ,,Węglobloku” między aleją Wolności, a aleją Bohaterów Monte Cassino.

W sobotę utrudnienia w ruchu na ul. Kucelińskiej

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie w sobotę, 30 maja w związku z wymianą nawierzchni ul. Kucelińskiej mogą występować utrudnienia w komunikacji.

Dwa niewybuchy w terenie leśnym przy ul. Korfantego

Niecodzienne znalezisko ujawnił w lesie mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna znalazł dwa pociski pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Znalezisko zabezpieczyli i przewieźli w bezpieczne miejsce saperzy z Gliwic.

Uwaga: w piątek i sobotę utrudnienia na al. Pokoju. Linia nr 19 skrócona do przystanku C.H. JAGIELLOŃCZYCY

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie  w dniach 29-30.05 w wyniku robót w obrębie budowy centrum przesiadkowego na Rakowie  przejazd na wysokości  skrzyżowania al. Pokoju z ul. Kuncewiczowej zostanie zamknięty w obu kierunkach.

Są wyniki testów żużlowców Włókniarza: wszystkie negatywne.

W poniedziałek, 25 maja zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz osoby funkcyjne Eltrox Włókniarza Częstochowa przeszli testy na obecność korona wirusa. Jak podaje oficjalna strona klubu testy na SARS-Cov-2 dały wyniki negatywne.

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku pierwsze w pełni wolne i demokratyczne wybory w Polsce po wojnie – wybory do rad gmin z 27 maja 1990 roku, wspominane są szczególnie. Mija dokładnie 30 lat od tamtego…