FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Rok: 2020

Zmiany w komunikacji od 1 stycznia 2021 roku

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, od 1 stycznia 2021 r. zostaną wprowadzone zmiany tras i rozkładów jazdy linii autobusowych komunikacji miejskiej. Zmiany także w liniach międzymiastowych.

Wspomnienie linii 2 na ulicy Łukasińskiego

Linię tramwajową 2 oddano do użytku 21 lipca 1959 roku. W czynie społecznym budowało ją społeczeństwo miasta.

Świąteczny klimat na Placu Biegańskiego – wieczór

Świąteczne instalacje pięknie wyglądają o zmroku. Na centralnym placu w Częstochowie ustawiona jest także bożonarodzeniowa szopka.

Zamknięcie ulicy Bugajskiej. Objazdy dla linii olsztyńskich i 31

Ze względu na prace torowe i zamknięcie dla ruchu przejazdu kolejowego przy ulicy Bugajskiej od 29 grudnia 2020 roku (wtorek) zostaną zmienione trasy linii nr 31, 57, 58, 59 i 67.

„Ucz się i baw w Częstochowie” – ferie 2021

Głównym organizatorem ferii jest Urząd Miasta, we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta, Hufcem ZHP Częstochowa oraz częstochowskimi szkołami. Pierwszy tydzień ferii to głównie zajęcia dla małych grup w szkołach podstawowych, drugi tydzień ma być wirtualny – m.in. z grą online dla…

Kilkanaście nowych punktów objętych darmowym WiFi

Dzięki udziałowi w unijnym projekcie WiFi4EU w Częstochowie pojawi się kilkanaście nowych punktów z darmowym dostępem do Internetu.

Koniec objazdów dla linii 15, 22 i 24 w dzielnicy Tysiąclecie

Ze względu na zakończenie kolejnego etapu przebudowy torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu z ulicą Dekabrystów, od środy 23.12.2020 r. autobusy linii 15, 22 i 24 powrócą na swoje stałe trasy. 

Wiosną przyszłego roku w różnych częściach miasta pojawią się antysmogowe łąki

Wiosną przyszłego roku w różnych częściach miasta pojawią się antysmogowe łąki, które niektórych miejscach wzbogacą zwykłe miejskie trawniki. To jedna z wspólnych inicjatyw przedstawicieli mieszkańców, samorządu oraz lokalnego biznesu, działających razem w zespole ,,Częstozielona”. O bardziej ekologiczne miasto mogą również…

Kontynuacja programu in vitro w latach 2021-23

Częstochowscy radni zgodzili się na kontynuację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w latach 2021-23.

Inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Prawie 2,5 mln zł z puli tegorocznego Budżetu Obywatelskiego zostało przeznaczonych na 34 zadania drogowe i komunikacyjne. Ich realizację nadzorował Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie.