FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: lipiec 2019

Zmiana lokalizacji przystanku końcowego „Wyczerpy-Osiedle”

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie ze względu na zmianę lokalizacji miejsca postoju autobusów i pętli manewrowej od 1 sierpnia 2019 r. przystanek końcowy WYCZERPY-OSIEDLE dla linii nr 17, 20, 25 i 82 zostaje przeniesiony na dawną…

Powołano zespół zadaniowy ds. budowy nowej linii tramwajowej do dzielnicy Parkitka

W celu prawidłowej realizacji projektu inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa ulicy Dekabrystów, Okulickiego, Nowobialskiej wraz z budową nowej linii tramwajowej do dzielnicy Parkitka” Prezydent Miasta Częstochowy powołał zespół zadaniowy, a na przewodniczącego zespołu wyznaczono  Andrzeja Szewińskiego – Zastępcę Prezydenta.

Patrycja Pacak z Aeroklubu Częstochowskiego złotą medalistką Mistrzostw Świata

Patrycja Pacak z Aeroklubu Częstochowskiego, zdobyła złoty medal podczas 10. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Akrobacji Advanced w Deva w Rumunii.

Zmiana lokalizacji przystanku autobusowego Dworzec Główny PKP przy al. Wolności

Od dziś tj. 29.07, od godz. 12:30 na autobusy w kierunku Liszki Dolnej, Brzezin, Dźbowa, Lisińca czy Gnaszyna oczekujemy na przystanku, który znajduje się na wysokości przystanku tramwajowego (przed przejściem dla pieszych).

Zamknięcie przejazdu przez torowisko tramwajowe. Zmiany w trasach autobusów.

Od środowego poranka (31.07) zamknięty zostanie przejazd przez torowisko zachodnią nitką al. Wojska Polskiego w rejonie estakady.

Miasto

Trwa coroczne badanie opinii interesantów na temat jakości pracy Urzędu Miasta Częstochowy

Trwa coroczne badanie opinii interesantów na temat jakości pracy Urzędu Miasta Częstochowy.

Trwa budowa centrów przesiadkowych

Zmienia się otoczenie trzech dworców kolejowych w Częstochowie – Głównego (od strony ul. Piłsudskiego), Stradom i Raków. Widać już pierwsze efekty prac związanych z budową centrów przesiadkowych, które potrwają do lata przyszłego roku. Całość miejskiej inwestycji będzie kosztować blisko 69…

Nawadnianie młodych drzezew

Przy rosnących w Częstochowie na ternach miejskich młodych drzewach cyklicznie pojawiają się specjalne pojemniki z aplikatorami do ich podlewania. To konieczna reakcja na panującą ciągle suszę, która zagraża miejskiej zieleni.

W dzielnicy Wrzosowiak powstanie kompleks sportowy z torem speedrowerowym ?

Speedrower w Częstochowie nabiera na popularności. Dlatego też działacze Klubu Lwy Avia Częstochowa poczyniły odpowiednie kroki, aby w Częstochowie powstał drugi tor speedrowerowy.

Na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z ul. Równoległą i Rydza-Śmigłego powstanie sygnalizacja świetlna

Na jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Częstochowie do końca czerwca 2020 roku powstanie sygnalizacja świetlna. Mowa oczywiście o skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z ul. Równoległą  i Rydza-Śmigłego.