FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: marzec 2019

Znowu można wypożyczyć rower

Nextbike wystawił już znane zielone rowery do dwudziestu stacji dokujących. Od kwietnia rusza kolejny sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego.

Wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 roku

Aż 113 osób nagrodzono bądź wyróżniono za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 roku. Są wśród nich zawodnicy, trenerzy i działacze.

Krasnale bez czapek pokonali Gnomy TV

Przygotowująca się do sezonu drużyna Lwy Krasnale Częstochowa rozegrała w dniu dzisiejszym wewnętrzny sparing, w którym zawodnicy zostali podzieleni na dwie drużyny i tak „Krasnale bez czapek” po biegu dodatkowym pokonali „Gnomy TV” 83:82.

Przedsezonowa konferencja prasowa Lwów Avia Częstochowa

Dziś (tj. 28.03.2019) w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa z udziałem zawodników, trenerów oraz działaczy klubu Lwy Avia Częstochowa. W spotkaniu uczestniczył również zastępca prezydenta miasta Jarosław Marszałek, radny miasta Tomasz Blukacz oraz Iwona Skorupa Dyrektor Gminnego…

Inaczej do Olsztyna, Kręciwilk bez komunikacji

W związku z remontem przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Bugajskiej, od 2. kwietnia wszystkie autobusy w kierunku Olsztyna (także PKS i Uni-Metal) będą kursować przez Kucelin i Walcownię.

Północ bez tramwajów we wtorek 26. marca

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że we wtorek, 26 marca linie tramwajowe zostaną skrócone do pętli przy Promenadzie Niemena.

Madsen najlepszy w Memoriale Idzikowskiego i Czernego

Reprezentujący barwy forBET Włókniarz Częstochowa Leon Madsen okazał się najlepszy podczas sobotniego  47. Memoriału Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Drugie miejsce zajął Fredrik Lindgren, a trzecie powracający do ścigania po rocznej dyskwalifikacji Grigorij Łaguta.

Po zachodniej stronie al. Wolności powstanie droga rowerowa

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania: Budowa drogi rowerowej po zachodniej stronie Al. Wolności od ul. Jana III Sobieskiego do posesji nr 48.

Sport

W weekend żużlowe emocje w Częstochowie

W najbliższy weekend kibice w Częstochowie po zimowej przerwie znów będą mogli zobaczyć swoich ulubieńców na torze. W sobotę rozegrana zostanie 47. edycja Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Dzień później odbędzie się mecz towarzyski, w którym to forBET…

Przypominamy od środy rusza remont torowiska

Przypominamy że od 20 marca, w związku z remontem torowiska, linie tramwajowe nr 1 i 2 kursujące w dzielnicach Raków i Dąbie Kucelin zostaną skrócone do zajezdni MPK przy  alei Niepodległości, gdzie pasażerowie przesiadać będą się na autobus linii nr…