FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: październik 2016

Plac zabaw zamiast tablicy z 1952 roku

Na Skwerze Solidarności w miejsce, gdzie znajdowała się tablica upamiętniająca mord na członkach PPR podczas II wojny światowej przez hitlerowców powstał plac zabaw.

Chcą zalegalizować pieszych na Armii Krajowej

Wśród dopuszczonych do głosowania propozycji do budżetu obywatelskiego znalazło się zadanie, które zalegalizuje pobyt pieszych wokół skrzyżowania al.Armii Krajowej z ul.Dekabrystów

Komunikacja miejska 31. października i 1. listopada

Jak co roku, w okresie wzmożonego ruchu w kierunku częstochowskich nekropolii, uruchomione zostaną cztery dodatkowe linie autobusowe.

Komunikacja

Mieszkańcy rzekomo nie chcą tramwaju na Parkitkę

W dniu wczorajszym w sali konferencyjnej na terenie zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie odbyła się konferencja prasowa, na której omówiono wyniki dotyczące preferencji komunikacyjnej.

MPK ma nową stację do tankowania gazem CNG.

Dziś na terenie zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której odbyło się uroczyste otwarcie stacji do tankowania gazem CNG.

Miasto

Zenon Martyniuk w Częstochowie ? To od Was zależy

Od dziś (tj. 22.10) do 30.10. trwać będzie głosowanie na zadania w ramach III edycji budżetu obywatelskiego. Wśród propozycji znów znalazło się wiele kosztownych inwestycji drogowych lub zadań, które będą służyły niewielkiej grupie osób, a ich wybór będzie oznaczał, że…

Fragment ulicy Olsztyńskiej zostanie przebudowany

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie ogłosił właśnie przetarg na przebudowę ulicy Olsztyńskiej na odcinku od ul. Wesołej do ul. Legionów.

Kolizja na ul. Nowowiejskiego. Ucierpiał… kiosk

W dniu wczorajszym (tj. 20.10.) na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiego i Waszyngtona doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia, w wyniku czego uszkodzony został kiosk stojący w pobliżu skrzyżowania. Sprawca zdarzenia, mieszkaniec Częstochowy został ukarany przez policjantów mandatem.

Spór na linii Bandero – AZS

W związku z kolejnymi negatywnymi wypowiedziami byłego zawodnika AZS Częstochowa Felipe Bandero na temat swojego popytu w klubie.  Prezes „Akademików” wydał specjalne oświadczenie.

Szymański najlepszym zawodnikiem Ekstraligi

Polska Federacja Klubów Speedrowerowych opublikowała ostateczne statystyki indywidualne zawodników startujących w Ekstralidze w sezonie 2016. Tytuł najlepszego zawodnika sezonu 2016  trafiło na konto Marcina Szymańskiego, który osiągnął średnią biegową 3,609.