FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: sierpień 2016

KOLEJNE ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Wraz z nadejściem września szykują się kolejne zmiany w komunikacji miejskiej na terenie Częstochowy. W najbliższy weekend nie zobaczymy już linii: N1, N2, N3, N4, a także TN.

Komunikacja

WRAZ Z PIERWSZYM DZWONKIEM WRACA ROZKŁAD ROBOCZY ORAZ URUCHOMIONA ZOSTANIE NOWA LINIA AUTOBUSOWA

Przypominamy, że od jutra (tj. 01.09.) wraz z rozpoczęciem roku szkolnego na wszystkich liniach miejskich oraz podmiejskich publicznego transportu zbiorowego obowiązywać będzie roboczy rozkład jazdy oraz nastąpią zmiany w organizacji sieci komunikacyjnej w dzielnicy Mirów.

Sprawdź jak przebiegają prace na al. Wyzwolenia

Od kilku miesięcy trwa przebudowa przejścia podziemnego dla pieszych pod aleją Wyzwolenia.

Dożynki oraz XXV Krajowa Wystawa Rolnicza już w najbliższy weekend

Tradycyjnie na początku września rolnicy z całej Polski przybędą do Częstochowy, aby wziąć udział w dożynkach jasnogórskich oraz Krajowej Wystawie Rolniczej.

XXIV Dni Częstochowy – dodatkowe autobusy

MPK w sobotę w godz. od 17:30 do 23:00 wzmacnia obsługę komunikacyjną do przewozu uczestników koncertów organizowanych w dz. Północ z okazji XXIV Dni Częstochowy poprzez uruchomienie dodatkowej linii 91 kursującej z Placu Biegańskiego do Fieldorfa-Nila i alei Wyzwolenia.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W najbliższym czasie czeka nas sporo zmian w komunikacji miejskiej organizowanej przez MPK – będą to utrudnienia w podróżowaniu, ale nie zabraknie także udogodnień.

TRWA LIFTING PASÓW NA DROGACH

Od kilku dni na częstochowskich ulicach można zauważyć służby drogowe, która malują przejścia dla pieszych.

CHCĄ POŁĄCZYĆ UL. BÓR Z UL. RÓWNOLEGŁĄ

Połączenie ul. Bór z ulicą Równoległą oraz połączenie dwóch istniejących odcinków ulicy Niewielkiej (od strony Alei Niepodległości i ul. Bór) w jedną całość dla usprawnienia obsługi komunikacyjnej. To inwestycje drogowe wynikające z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar położony w…

QUIZ „CO TO ZA MIEJSCE ?

Po raz czterdziesty piąty zespół serwisu Fotoczewa przygotował dla Państwa zagadkę z wybranego miejsca w Częstochowie.

Historia

190 lat Częstochowy

Dokładnie 190 lat temu (19. sierpnia 1826 roku) postanowieniem Rady Administracyjnej Królestwa połączono Starą i Nową Częstochowę w jeden organizm miejski, z równoczesnym nadaniem Częstochowie praw i przywilejów przysługujących miastom wojewódzkim.