FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: lipiec 2016

Papież Franciszek – wasze fotografie

Po wizycie Papieża Franciszka w klasztorze na Jasnej Górze zostały wspomnienia i fotografie. Prezentujemy te drugie przesłane przez czytelników serwisu

Od poniedziałku drogowcy wkraczają na ulicę Sobieskiego

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie od poniedziałku (tj. 01.08.) rozpocznie się przebudowa ulicy Sobieskiego od ul. Nowowiejskiego do Skweru Sokołów. Z tego powodu autobusy komunikacji miejskiej pojadą inaczej.

Imprezy/Uroczystości

MOCNE UDERZENIE LWÓW NA POCZĄTKU MISTRZOSTW EUROPY

Bardzo dobrze rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w speedrowerze w wykonaniu zawodników Lwów Unimot Częstochowa. Swoje rundy kwalifikacyjne wygrali Marcin Szymański  oraz Maciej Ganczarek.  Z kolei w kategorii junior kwalifikację wygrał Mateusz Radomski.

Papież Franciszek na Jasnej Górze

Tysiące wiernych z całego świata modliło się razem z papieżem Franciszkiem, który o godz. 10:30 na szczycie Jasnogórskim odprawił mszę świętą z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski

Patronujemy festiwalowi filmowemu

Informujemy, że serwis Fotoczewa objął swoim patronatem medialnym tegoroczny Festiwal Filmów Optymistycznych „Multimedia Happy End 2016”

POZNAJ HISTORIĘ MIASTA W NIETYPOWY SPOSÓB, CZYLI QUESTING W CZĘSTOCHOWIE

Chcesz  w nietypowy sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat Częstochowy , a także poznać legendy oraz anegdoty związane z miastem ? Już teraz możesz to  zrobić za  sprawą questingu.

LOS UŚMIECHNĄŁ SIĘ DO RAKOWA, KSZO OSTROWIEC KOLEJNYM RYWALEM W PUCHARZE POLSKI

Dziś (tj. 25.07.) na stadionie PGE Narodowym w Warszawie  odbyło się losowanie par Pucharu Polski w sezonie 2016/2017. Raków Częstochowa w walce o 1/8 finału zmierzy się z III ligowym KSZO 1929  Ostrowiec Świętokrzyski.

Bez kategorii

JADĄ GODNIE REPREZENTOWAĆ CZĘSTOCHOWĘ, CZYLI LWY UNIMOT W DRODZE NA MISTRZOSTWA EUROPY

W czwartek (tj. 28.07.), gdy cała Częstochowa będzie żyła wizytą papieża Franciszka, to w tym czasie speedrowerzyści Lwów Unimot Częstochowa rozpoczną zmagania w Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w Poole oraz Southampton.

POKEMONMANIA OPANOWAŁA TAKŻE CZĘSTOCHOWĘ. W SOBOTĘ GRUPOWE ZBIERANIA POKEMONÓW

Wystarczyło zaledwie kilkanaście dni, aby cały świat oszalał na punkcie mobilnej gry Pokemon Go.  Pokemonmania opanowała również Częstochowę.

Nie taki Papież drogi, jak go kreują

W odpowiedzi na wiele powątpiewań w słuszność aranżacji wizyty Papieża Franciszka w Częstochowie pod kątem nakładów finansowych poniesionych przez miasto zapytaliśmy o faktyczny koszt przedsięwzięcia. Okazuje się, że nie są one aż tak duże