FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: kwiecień 2016

Miasto

FOTOCZEWA RADZI, GDZIE WYBRAĆ SIĘ PODCZAS DŁUGIEGO WEEKENDU

Przed nami kolejny długi majowy weekend. Część z Wam zapewne spędzi ten okres przy grillowaniu, inni zaś przed telewizorem, ale warto pamiętać, że w tym czasie w Częstochowie również będzie się działo.

Miasto

Z miejskich fontann leci już woda

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym na majowy weekend uruchomiono miejskie fontanny.

Komunikacja

4 LATA LINIOWYCH KURSÓW TWISTÓW

Dziś, tj. 28.04.2016r. mijają dokładnie cztery lata od wyjazdu tramwaju typu 129Nb na liniowy kurs po częstochowskich torach.

Imprezy/Uroczystości Komunikacja

UTRUDNIENIA W RUCHU – MARATON CZĘSTOCHOWSKI

1 maja w godz. od 9:00 do 15:00 mogą wystąpić krótkotrwałe wstrzymania przejazdu autobusów kursujących ulicą Mirowską i Alejami NMP, a także w Kusiętach.

Drogi

Drogowcy sukcesywnie naprawiają drogi po zimie

W każdej dzielnicy Częstochowy drogowcy sukcesywnie naprawiają ubytki w drogach, które powstały podczas zimy. Niedawno drogowców było można spotkać m.in. na ul. Bohaterów Katynia.

Komunikacja

W czwartek i piątek nie dojedziesz na Wręczycką

Na ulicy Wręczyckiej prowadzone będą prace, wskutek czego w czwartek i piątek autobusy tam nie wjadą. Pasażerowie nie dojadą na odcinek między Rocha a Białostocką

Komunikacja

OD 1 MAJA DZIELNICA PÓŁNOC BEZ KOMUNIKACJI TRAMWAJOWEJ

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, ze względu na prace przy przejściu podziemnym oraz torowisku tramwajowym przy Alei Wyzwolenia od dnia 01-05-2016 do odwołania linie tramwajowe zostaną skrócone do pętli przy Promenadzie Niemena.

Bez kategorii

Dreszczowiec z happy endem. Lwy lepsze od Leszna

Ten kto nie wybrał się w niedzielne południa na obiekt przy ul. Starzyńskiego 10a może żałować. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Lwy Unimot Częstochowa w ramach II kolejki o DMP pokonali LKS Szawer Leszno 79: 77.

Imprezy/Uroczystości

Bańki miłości na placu Biegańskiego

Dziś (tj. 25.04) z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej na placu Biegańskiego po raz piąty odbyła się kampania „Bańki Miłości”.

Imprezy/Uroczystości

Na Bieganie grano oraz rozdawano grochówkę

Dziś (tj. 25.04.) ruszył cykl wydarzeń pod hasłem ,,Być wyjątkowym! Tydzień życia z niepełnosprawnością.” Przez pięć dni odbywać się będą m.in. happeningi, warsztaty i szkolenia czy ,,Wyjątkowy – talent-show.” Całość zakończy się 5 maja ,,Wyjątkową Galą.”