FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: marzec 2016

Interwencje

DYSKRYMINACJA PERYFERYJNYCH DZIELNIC ? DZIAŁACZ Z GNASZYNA NAPISAŁ O TYM PIOSENKĘ

W ostatnim czasie w Internecie furorę robi clip poruszający problematykę dzielnic peryferyjnych w Częstochowie.

Miasto

UWAŻAJCIE NA ŻMIJE

Jak poinformował Nas jeden z czytelników na popularnej do spacerów „Dębowcówce” pomiędzy rowerostradą a skrętem na Olsztyn pojawiły się żmije.

Miasto

Z ziemi włoskiej do… Częstochowy

Świeże wędliny oraz sery prosto z Toskanii, słodkie wypieki z Sycylii oraz makarony, sosy, czy oliwy z oliwek od dziś (tj. 29.03.) do 6 kwietnia te pyszne tradycyjne włoskie wyroby można kupić w III Alei Najświętszej Maryi Panny w ramach…

Miasto

Od 1 kwietnia rusza program „Jasne, że 500+ w Częstochowie”

Dziś (tj. 29.03.) w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. prezydenta miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka dotycząca rządowego programu Rodzina 500+.

Miasto

NAGRODY DLA NAJZDOLNIEJSZYCH

31 marca ruszy przyjmowanie zgłoszeń kandydatur do Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Wnioski można będzie składać do 15 kwietnia.

Drogi

KIEDY REMONT ULICY KUCELIŃSKIEJ?

Na jesieni 2014r. o pomoc w sprawie przebudowy oraz utworzenia trotuarów, zwróciła się do nas jedna z mieszkanek ul. Kucelińskiej. Oto co odpowiedział nam rzecznik MZDiT.

Imprezy/Uroczystości

Wesołych Świąt

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia, aby te święta spędzili Państwo w zdrowiu, miłości oraz w radosnym nastroju, a przy rodzinnym stole niech towarzyszy Państwu zgoda oraz spokój. Życzy zespół serwisu Fotoczewa

Bez kategorii

PO 568 DNIACH CKM WŁÓKNIARZ WRACA DO LIGOWEGO ŚCIGANIA

W poniedziałek wielkanocny (tj. 28.03) dokładnie po 568 dniach Włókniarz Częstochowa wraca do ligowego ścigania. W ramach I kolejki Nice PLŻ Eko-Dir Włókniarz Częstochowa na wyjeździe zmierzy się z Polonią Piła.

Komunikacja

PIERWSZE HYBRYDY POWRÓCIŁY NA TRASĘ. POZOSTAŁE WYJADĄ JUTRO

Solbusy wracają na trasę. Dziś kilka egzemplarzy wyjechało na linię. Według prezesa zarządu MPK pozostałe pojazdy wyjadą jutro.

Imprezy/Uroczystości

Nagrody Prezydenta za Wybitne Osiągnięcia Sportowe w 2015 roku

Aż 133 osoby nagrodzono bądź wyróżniono za wybitne osiągnięcia sportowe w 2015 roku. Są wśród nich zawodnicy, trenerzy i działacze.