FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: styczeń 2016

Przesiądź się na pociąg do Herbów i Lublińca

Prezentujemy rozkłady jazdy pociągów regionalnych linii S13 relacji Częstochowa – Lubliniec. Po długim czasie i przeprowadzonym remoncie powróciły pociągi osobowe obsługiwane przez Koleje Śląskie. Na tej linii operator prowadzi bardzo ciekawą promocję, dla której warto porzucić samochód

Miejsca

KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA

Położony przy ul. Okrzei kościół wybudowany został w latach 1925-1933, w starym osiedlu robotniczym Huty Częstochowa.

Historia

HISTORIA CZĘSTOCHOWSKIEGO PRZEMYSŁU: CZĘSTOCHOWSKIE ZAKŁADY PRZEMYSŁU LNIARSKIEGO „WARTA”

Historia przemysłu włókienniczego w Częstochowie jest bardzo bogata. Pod koniec XIX wieku w Częstochowie powstało pięć dużych zakładów włókienniczych. My na łamach serwisu Fotoczewa postaramy się w po części przybliżyć historię każdego z zakładów. Dziś przedstawiamy historię Częstochowskiego Zakładu Przemysłu…

Komunikacja

NOWY PRZYSTANEK „PODWALE”

Ustawiony został już nowy słupek przystankowy dla linii 28 i N4 w ciągu ul. Hutników dla kier. centrum.

Miasto

ŚMIERĆ KOBIETY NA TORACH KOLEJOWYCH

Wczoraj (tj. 28.01) około godziny 18:50 na torach kolejowych w okolicy ulicy Bugajskiej w Częstochowie, pociąg osobowy relacji Częstochowa – Gliwice najechał na znajdująca się na torach kobietę. W wyniku potrącenia, 41-letnia częstochowianka zginęła na miejscu.

Drogi

BEZPIECZNIEJ NA BOTANICZNEJ

Pod koniec roku przy ul. Botanicznej wprowadzono zmiany w oznakowaniu pionowym oraz dokonano montażu słupków blokujących wjazd na chodnik przy pawilonach handlowych i Kościele.

Pacjent pogotowia w serwisie satyrycznym. Śmieszek zwolniony

Jeden z częstochowskich serwisów satyrycznych zamieścił fotografię dokumentacji Pogotowia Ratunkowego zaopatrując go w satyryczny komentarz, a my pytamy: Czy nasze dane są bezpieczne w rękach jego pracowników?

Miasto

ŚNIEG STOPNIAŁ I ODSŁONIŁ PSIE…

Śnieg stopniał i znów odsłonił psie pozostałości na trawnikach i chodnikach. Czemu w naszym mieście nadal nie jest w modzie sprzątanie po swoim pupilu ?

Miasto

Prezydent miasta wydał oświadczenie w sprawie nauki Islamu w szkołach

W związku z nieprawdziwymi informacjami ukazującymi się w mediach odnośnie nauki Islamu w częstochowskich szkołach prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wydał specjalne oświadczenie w tej spawie.

MACIEJ GANCZAREK NOWYM ZAWODNIKIEM LWÓW CZĘSTOCHOWA

Jak informuje oficjalny serwis klubu nowym zawodnikiem Lwów Unimot Częstochowa został Maciej Ganczarek, który związał się z klubem rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejne sezony.