FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miesiąc: wrzesień 2015

Miasto

ZIELONE TOROWISKO, TRÓJKĄT MANEWROWY I PRZYSTANEK AUTOBUSOWY PRZY DWORCU PKP ZAMIAST LINI NA PARKITKĘ ? CZEMU NIE…

Włodarze miasta postanowili wycofać się z budowy linii tramwajowej na Parkitkę. W zamian za nową linię tramwajową planowany jest remont obecnej infrastruktury tramwajowej oraz zakup 15 nowych tramwajów.

Piątkowa kolizja motoroweru z osobówką

W piątkowy wieczór u zbiegu ulic Kościelnej i Chopina doszło do kolizji pojazdu osobowego i motoroweru. Z przyczyn technicznych dopiero dziś prezentujemy fotografie czytelnika

Zmniejszenie strefy płatnego postoju – niebezpieczny populizm [FELIETON]

W ubiegły czwartek Rada Miasta Częstochowy usunęła ze Strefy Ograniczonego Postoju ulicę Krakowską, na której rzekomo strefa ta miałaby być nieprzydatna. Posunięcie to śmiało może być poczytywane za zagrywkę wyborczą, a okolicy przyniesie przykre konsekwencje

Zbliża się III Częstochowski Festiwal Modelarski „Modelikarz”

Częstochowskie Towarzystwo Modelarskie im. por. pil. Hieronima Dudwała organizuje imprezę społeczno-kulturalną w dn. 3 i 4 października 2015r pod nazwą III Częstochowski Festiwal Modelarski „Modelikarz”

Miasto

SPRAWDŹ CO MOŻE POWSTAĆ W TWOJEJ DZIELNICY W RAMACH TEGOROCZNEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO [LISTA WNIOSKÓW]

Zakończyła się weryfikacja wniosków, które zostały złożone przez mieszkańców w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. W sumie mieszkańcy Częstochowy będą mogli głosować na 456 wniosków, w tym 59 to wnioski ogólnodzielnicowe Na wybrany projekt będzie można głosować od 02.11. do 8.11.

Interwencje

Trwa usuwanie usterek wzdłuż nowej linii tramwajowej

Pod koniec ubiegłego tygodnia wykonawca inwestycji w ramach gwarancji rozpoczął usuwanie usterek wzdłuż linii tramwajowej, która powstała w 2012 roku.

Historia

73. ROCZNICA LIKWIDACJI CZĘSTOCHOWSKIEGO GETTA

Dokładnie 73 lata temu w nocy z 21 na 22 września hitlerowcy rozpoczęli likwidację getta w Częstochowie.

Komunikacja

JUTRO „DZIEŃ BEZ SAMOCHODU”. KIEROWCO POZOSTAW SWÓJ SAMOCHÓD I SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ KOMUNIKACJI

Jutro (tj. 22.09.) w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu obchodzić będziemy międzynarodowy „Dzień bez samochodu”. Z tej okazji właściciele i współwłaściciele pojazdów będą mogli korzystać z darmowych przejazdów pojazdami MPK w Częstochowie.

Drogi

FINALNE PRACE NA WARSZAWSKIEJ. SPRAWDŹ JAKIE UTRUDNIANIA NAS CZEKAJĄ

Prace związane z przebudową ul. Warszawskiej i Rędzińskiej wkraczają w ostatnią fazę. W tym tygodniu w związku z rozkładaniem ostatecznej warstwy asfaltu czekają nas kolejne utrudnienia w ruchu.

Bez kategorii

MISTRZ POLSKI NA TARCZY. TERAZ CZAS NA INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI

Trzecia niedziela i trzecie emocje związane ze speedrowerowym maratonem w Częstochowie. Przy ul. Starzyńskiego 10a rozegrano spotkanie IX rundy Drużynowych Mistrzostw Polski, w którym to Lwy Unimot podejmowały i pewnie pokonały PKS Wiraż Rowery Burgchardt Ostrów Wielkopolski. Tym samym „biało-zieloni”…